Preloader

Studentus ir vėl atakuoja gydymo įstaigos

Kaip ir kasmet – prasidėjus naujiems mokslo metams, studentai viliodami persirašyti į naujas gydymo įstaigas. Lietuvos studentų sąjunga sulaukė ne vieno studento kreipimosi, kuriuose teigiama, kad gydymo įstaigų darbuotojai studentus pasitinka atėjus į aukštąją mokyklą, bendrabučiuose ar net paskaitų metu.
Anot studentų, dažnai gydymo įstaigų darbuotojai prisistato kaip studentų savivaldų nariai ar dėstytojai ir primygtinai siūlo persirašyti į jų siūlomą gydymo įstaigą. Studentams atsakius, kad jie jau prisiregistravę kitoje gydymo įstaigoje suteikiama klaidinga informacija, kad galima būti dviejų įstaigų sąrašuose. Taip pat studentai viliojami įvairiomis nuolaidomis, dovanomis ir kitomis naujiems klientams taikomomis akcijomis. O pačių įstaigų darbuotojų elgesį studentai apibūdina kaip mažų mažiausiai neetišką.
Lietuvos studentų sąjunga kreipėsi į Valstybines gydymo kasas informuodama apie problemą ir prašydama paaiškinimo. Gautas paaiškinimas, kad šiuo metu galiojančiuose teisės aktuose nėra numatyti jokie ribojimai, taisyklės ar rekomendacijos, kaip gydymo įstaigos (viešosios ir privačios) galėtų reklamuoti, viešinti visuomenei savo teikiamas paslaugas bei didinti savo pacientų skaičių. Kaip gydymo įstaiga informuoja visuomenę, kaip kviečia pacientus tapti jų klientais – kiekvienos gydymo įstaigos apsisprendimas.

Anot Valstybinės ligonių kasos Ryšių su visuomene skyriaus vedėjos Linos Bušinskaitės, kiekvienas studentas yra suaugęs žmogus, turintis aiškią savo nuomonę ir mokantis ją išdėstyti argumentuotai. Todėl kiekvienas jaunuolis turėtų pats apsispręsti, ar jam reikia, ar nereikia keisti gydymo įstaigą, kurioje jis galėtų prisirašyti ir gauti reikiamas ambulatorines pirminio lygio paslaugas.

„Studentui nėra blogai turėti gydymo įstaigą mieste, kuriame studijuoja. Tačiau problema atsiranda tuomet, kai gydymo įstaigų darbuotojai klaidingai informuoja studentus apie galiojančias tvarkas ir, dažniausiai iš kito miesto atvykę, jaunuoliai apgaule priviliojami į kitą gydymo įstaigą. Dar blogiau, kai galutiniame rezultate studentas nebežino, kur jam kreiptis ištikus nelaimei“, – sakė Studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas.

Atsižvelgdama į susiklosčiusią padėtį Lietuvos studentų sąjunga kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir Valstybines ligonių kasas dėl tokios situacijos suvaldymo kitais metais.