Preloader

Veikla pasaulyje

Lietuvos studentų sąjunga atstovauja šalies studentams ir gina jų teises tarptautiniu lygiu. Organizacija yra Europos studentų sąjungos ir Šiaurės šalių studentų sąjungos narė, taip pat Baltijos šalių studentų sąjungos narė steigėja. Taip pat Studentų sąjungos atstovai bendrauja su studentų organizacijomis iš Rusijos, Kaliningrado, Gruzijos, Armėnijos, Ukrainos, Baltarusijos ir kitų šalių. Kartu dalyvaujama tarptautiniuose projektuose, keičiamasi aktualia informacija, dalinamasi patirtimi.

  • Baltijos šalių studentų sąjunga (Baltic Organisational Meeting – BOM) yra Baltijos šalių nacionalinių studentų organizacijų regioninis susitarimas bendradarbiauti. Šį susitarimą Vilniuje 1999-aisiais Lietuvos studentų sąjungos vardu pasirašė tuometinis prezidentas Svajūnas Jakutis kartu su Latvijos studentų sąjungos prezidentu Andis Malējs. Estijos studentų sąjungų federacija prie BOM prisijungė 2003 metais.
  • Šiaurės šalių studentų sąjunga (Nordic Orgnisational Meeting – NOM) yra skėtinė organizacija, kuri vienija Šiaurės ir Baltijos šalių studentų sąjungas. Pirmasis NOM susitikimas įvyko 1946 m. Aarhuse, Danijoje. Lietuvos studentų sąjunga yra NOM narė nuo 2006 metų.
  • Europos studentų sąjunga (European Students‘ Union – ESU) yra skėtinė organizacija, kuri vienija 47 nacionalines studentų organizacijas iš 38 šalių. ESU buvo įkurta 1982-aisiais ir tuo metu vadinosi Vakarų Europos studentų informaciniu biuru. Organizaciją įkūrė septynios nacionalinės studentų sąjungos iš Norvegijos, Švedijos, Islandijos, Prancūzijos, Danijos, Didžiosios Britanijos ir Austrijos. Į ESU organizacija buvo pervadinta 2007-aisias. Lietuvos studentų sąjunga yra ESU narė nuo 1998 metų. 2012 metais ESU pimininke išrinkta Lietuvos studentų sąjungos Alumni Karina Ufert.