Preloader

LSP

Lietuvos studento pažymėjimas (LSP) – tai  vienintelis dokumentas, įrodantis studento statusą. Jis suteikia teisę naudotis aukštosios mokyklos biblioteka, inventoriumi, naudojamas laikant egzaminus, sužinant pažymius bei jungiantis prie aukštosios mokyklos vidinės informacinės sistemos.

LSP taip pat suteikia teisę naudotis šalies viešojo transporto lengvatomis bei įvairiomis tik studentams skirtomis nuolaidomis visoje Lietuvoje.

Dokumentą užsisakyti arba prasitęsti galima svetainėje www.lsp.lt. Užsisakydamas pažymėjimą, studentas pasirenka kada ir kur jį atsiims. Baigus arba nutraukus studijas, LSP būtina nedelsiant grąžinti savo aukštosios mokyklos studentų atstovybei.

LSP istorija

Įgyvendinti bendro Lietuvos studento pažymėjimo projektą buvo siekiama jau nuo 1992 m. Po ilgų diskusijų ir derybų su valdžios institucijomis 1998 metais šiai idėjai pritarė Lietuvos universitetų rektorių konferencija, LR Švietimo ir mokslo ministerija, LR Susisiekimo ministerija bei kiti partneriai. 1998 m. rugsėjo 1 d. pirmieji bendri studento statusą patvirtinantys dokumentai pasklido po šalies aukštąsias mokyklas.

Nuo 1998 metų kasmet su LR Švietimo ir mokslo ministerija pasirašoma LSP administravimo sutartis. Lietuvos studentų sąjunga yra LSP pradininkė Lietuvoje – organizacija, sukūrusi ir įgyvendinusi šį projektą.

Nuo 2000 metų LSP projektą vykdė Lietuvos studentų sąjungos įsteigta organizacija – Nacionalinė studentų agentūra (NSA). 2006 m. projektą įgyvendinti ėmėsi Lietuvos studentų sąjunga drauge su Lietuvos studentų atstovybių sąjunga.

Nuo 2012 metų LSP vėl administruoja tik Lietuvos studentų sąjunga. Taigi visi Lietuvos aukštųjų mokyklų studentai pažymėjimą gali užsisakyti ir prasitęsti tik centralizuotai svetainėje www.lsp.lt. Kad LSP studentai galėtų atsiimti greičiau ir patogiau, jį platina keletas LSP partnerių.