Preloader

Apgyvendinimas

Studentai įprastai renkasi gyvenimą aukštosios mokyklos bendrabutyje arba būsto nuomą. Vis labiau populiarėja ir privatūs studentų bendrabučiai. Pasinaudojus tam tikra aukštosios mokyklos ar valstybės parama galima sutaupyti nuomojantis būstą. 

Bendrabučiai

Kiek kainuoja? 

Nuomos kaina ir mokesčių dydis priklauso nuo miesto, bendrabučio kokybės ir kambario tipo. Pavyzdžiui, už mėnesį bendrabutyje su bendrais tualetais ir virtuvėmis koridoriaus galuose bei bendrais dušais kas mėnesį reikės mokėti apie 50 eurų, o renovuotame bendrabutyje su atskirais patogumais kiekvieno bloko gyventojams (paprastai bloką sudaro du kambariai: dvivietis ir trivietis) gali tekti sumokėti 100 ir daugiau eurų. 

Gal galima pigiau? 

Aukštosios mokyklos gali suteikti mokesčių lengvatas bendrabučiuose gyvenantiems studentams, kurių finansinė padėtis sunki. Jei tau reikalinga tokia lengvata, kreipkis į savo aukštosios mokyklos administraciją ar studentų atstovybę dėl tvarkos, siekiant gauti lengvatą, patikslinimo. Taip pat gali kreiptis į miesto, kuriame studijuoji, savivaldybę, dėl nuomos kainos kompensacijos

Ar gausiu tik lovą? 

Gyvendamas bendrabutyje gausi stogą virš galvos, interneto ryšį, karštą vandenį, lovą ir, tikriausiai, porą spintelių daiktams, bei rašomąjį stalą. Be to, galėsi naudotis skaityklomis, sporto salėmis, virtuve, skalbyklomis bei poilsio zonomis.

O jeigu negavau bendrabučio kambario? 

Jeigu norėjai gyventi bendrabutyje, tačiau mokslo metų pradžioje kambario negavai – nenusimink. Metų eigoje kreipkis į savo universiteto studentų reikalų tarnybą ir teiraukis dėl laisvų vietų. Galbūt, kas nors nuspręs išsikraustyti ir to studento vietą galėsi užimti tu.

Būsto nuoma

Už nuomą gali mokėti mažiau

Jei esi deklaravęs savo gyvenamąją vietą savivaldybėje, kurioje studijuoji, gali pasinaudoti būsto nuomos dalies kompensacija. Kompensacija gali siekti iki 379 eurų, priklausomai nuo miesto ir nuomojamo būsto ploto. 

Kompensacija yra skiriama, kai asmens be šeimos deklaruotas turtas yra iki 13 671 Eur, o grynosios metinės pajamos – iki 9 114 Eur.

Ja gali pasinaudoti neturintys nuosavo būsto. Taip pat ir nuosavo būsto savininkai, kurių  turimas būstas yra fiziškai nusidėvėjęs daugiau kaip 60 proc. arba nuosavybės teise turimo būsto naudingasis plotas, tenkantis vienam asmeniui ar šeimos nariui, yra mažesnis kaip 10 kvadratinių metrų arba mažesnis kaip 14 kvadratinių metrų, jeigu šeimoje yra asmuo su negalia ar sergantis sunkia lėtine liga.

Norint gauti paramą nuomos sutartį reikia sudaryti ne trumpiau kaip vieneriems metams ir įregistruoti ją Nekilnojamo turto registre. 

Kontaktai