Preloader

Žinia baigiamųjų kursų studentams: viešojo transporto lengvatomis galės naudotis su aukštosios mokyklos pažyma

Nuo šiandien baigiamųjų kursų studentai, kurių Lietuvos studento pažymėjimas (LSP) baigė galioti birželio 30 d., tačiau studijos buvo pratęstos, su aukštosios mokyklos išduota pažyma galės ir toliau naudotis viešojo transporto lengvatomis. Ši išimtis bus taikoma ne kasmet.

Lietuvos studentų sąjunga (LSS) teigia, kad daliai baigiamųjų kursų studentų dėl COVID-19 pandemijos buvo pratęsti mokslo metai, todėl studento statusą šiemet jie turės ilgiau nei galios jų LSP. Dėl šios priežasties, LSS kreipėsi į Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) su prašymu sudaryti galimybes baigiamųjų kursų studentams gauti pažymas iš aukštųjų mokyklų apie jų studento statusą tam, kad jie ir toliau galėtų naudotis su LSP priklausančiomis viešojo transporto lengvatomis.

Studentams, dėl COVID-19 pandemijos pratęsto studijų proceso ir neturintiems kito dokumento, suteikiančio teisę pasinaudoti Lietuvos Respublikos transporto lengvatų įstatymo 5 straipsnio 3 dalyje nustatytomis lengvatomis, aukštosios mokyklos išduota pažyma suteiks tokią teisę nuo 2020 m. liepos 1 d. iki 2020 m. spalio 31 d. įskaitytinai.

LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas teigia, kad tokia pažyma yra puiki priemonė studentams leisti ir toliau naudotis jiems priklausančiomis lengvatomis, nereikalaujanti papildomų studentų išlaidų naujų LSP gamybai. „Žinodami, jog dalis aukštųjų mokyklų dėl visame pasaulyje kilusios pandemijos pratęs sutartis su savo baigiamųjų kursų studentais, kad jie galėtų sėkmingai baigti studijas, LSS dar gegužės mėnesį kreipėsi į Ministeriją ir sutarė dėl galimybės studentams ir toliau naudotis transporto lengvatomis. Taip pat nusprendėme, jog geriausias būdas šioje situacijoje įrodyti studento statusą yra pažyma iš aukštosios mokyklos, nes pažymas galima gauti šiek tik greičiau negu naują LSP, o studentai nepatirs papildomų finansinių išlaidų,“ – komantavo E. Sarkanas.