Preloader

Vilniuje vyks Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikimas

Spalio 5–8 dienomis Vilniuje lankysis studentų atstovai iš Danijos, Estijos, Farerų salų, Suomijos, Grenlandijos, Islandijos, Latvijos, Švedijos ir Norvegijos. Kadangi 2023 m. Europos komisija paskelbė gebėjimų ugdymo metais, susitikimo metu didžiausias dėmesys bus skiriamas aukštojo mokslo vaidmeniui puoselėjant mokymosi visą gyvenimą idėją.

Šiaurės šalių studentų sąjungų susitikime (NOM) dalyvaujančios organizacijos atstovauja daugiau nei 1 milijonui Šiaurės ir Baltijos šalių studentų, todėl esminis susibūrimo tikslas – aptarti studentų interesus aukštajame moksle.

„NOM akcentuojamas studentų, kaip pasaulio piliečių, vaidmuo, todėl Vilniuje vyksiančio susitikimo metu sieksime pabrėžti, jog švietimas – ne tik žinių įgijimas ir jis nesibaigia įgijus diplomą“, – sako NOM koordinatorė Joana Gasiulytė.

Jos teigimu, besikeičianti technologinė ir socialinė aplinka mokymosi visą gyvenimą konceptui suteikia visai kitokią svarbą: 

„Kai galvojame apie studentus, dažniausiai įsivaizduojame jaunus žmones, todėl vis dar vyrauja baimės, nepasitikėjimas savimi ir stereotipai, kai kalbama apie kvalifikacijos kėlimą vyresniame amžiuje. Europos Komisijos raginimas gerokai daugiau dėmesio skirti galimybių kūrimui mokytis visą gyvenimą siejasi su Lietuvoje vis aktualesniu socialinės dimensijos įgyvendinimu, todėl tikime, kad NOM gims nauji pasiūlymai, kaip šias idėjas realizuoti.“

NOM vyksta du kartus per metus. Renginio programą sudaro ne tik darbas grupėse ir diskusijos, bet ir kultūriniai vakarai, ekskursijos bei NOM konferencija.