Preloader

Tarptautinė studentų diena: studentai nešini plakatais išeis į gatves

Lapkričio 17 dieną švenčiama Tarptautinė studentų diena. Šia proga studentai vienijasi ir jungiasi į eisenas Klaipėdoje, Kaune ir Vilniuje. Studentiškų eisenų tikslas –  apie studentų problemas kalbėti garsiai ir atskleisti jas visuomenei. 

Eisena didžiuosiuose Lietuvos miestuose

Tai pirmoji tokia Lietuvos studentų sąjungos (LSS) organizuojama eisena, kuri vyks trijuose miestuose, kuriuose studentų skaičius didžiausias.

14 valandą studentai nešini plakatais jungsis į eisenas, po kurių lauks įdomios diskusijos su aukštojo mokslo atstovais ir studentų lyderiais.

Pasak LSS atstovės Gabrielės Jarošiūnaitės, šia demonstracija siekiama atkreipti dėmesį į svarbias studentų problemas: „Smagios eisenu metu akcentuosime studijų kokybės trūkumus, nuviliantį studento stipendijos dydį, bendrabučių būklę, psichologinę studento sveikatą. Kai kurie studentai į situaciją pažiūrėjo su humoru, todėl bus galima pamatyti nuotaikingų plakatų“.

Studentų problemos keliaus į Seimą

Po eisenos dalyviai bus kviečiami užrašyti savo studentiškas problemas į specialią Studentų problemų deklaraciją. Šis Tarptautinės studentų dienos dokumentas penktadienį bus visuose trijuose miestuose, kuriuose vyks eisena. 

„Visgi, eisena neliks tik eisena, nes Sąjunga su problemomis keliaus į Lietuvos Respublikos Seimą. Norime, jog politikai pamatytų, su kokiais rūpesčiais susiduria studentai ir padėtų tas problemas spręsti. Pastebime, kad finansiniai sunkumai, pervargimas ar kiti neigiami studijų aspektai suprantami kaip įprasti studentiško gyvenimo veiksniai. Taip neturėtų būti“, – teigia G. Jarošiūnaitė.

Maršrutai:

Vilniuje – nuo Rotušės aikštės keliausime Pilies gatve link Katedros aikštės.

Kaune – nuo Istorinės LR prezidentūros keliausime Laisvės alėja link Studentų skvero.

Klaipėdoje– nuo Senojo turgaus keliausime Tiltų gatve link Atgimimo aikštės.