Preloader

Sandra Matoškaitė: Ar ateitis nuo mūsų (ne)priklauso?

Lietuvos studentų sąjungos projektų vadovė Sandra Matoškaitė (VDU Diplomatijos ir Tarptautinių santykių magistro studijų studentė):

„Neabejoju, jog mes kuriame valstybę ir jos ateitį. Visuotinėje žmogaus teisių deklaracijoje rašoma, jog „žmonių valia yra valstybės valdžios pagrindas“. Būdami Lietuvos piliečiais turime galimybę reikšti savo nuomonę ir kurti šalį, kurioje gyventi gera, tačiau ar visuomet šia galimybe pasinaudojame?

2014 metais Lietuvos Respublikos Prezidento bei Europos Parlamento rinkimuose jaunų žmonių aktyvumas buvo apie 38 procentai. Didelė dalis jaunų žmonių balsuoti neatvyko. Džiaugiamės, kad šiais metais į pirmojo turo LR Prezidento rinkimus ir referendumus atvyko 46 procentai  jaunuolių, tai rodo, kad jaunas žmogus jaučia atsakomybę už savo ir savo valstybės ateitį.

Nepaisant to, jog kiekvienas asmuo turi teisę tiesiogiai ar per išrinktus atstovus dalyvauti savo šalies valdyme, neretai savo teisę mato kaip pareigą, kuri yra tapusi įpročiu, o dalis rinkėjų savo teisės išreikši paprasčiausiai nenori dėl nepasitikėjimo politika ar jos atstovais bei dėl įsitikinimo, kad balsavimas nieko nelemia ir nekeičia. Tačiau dalyvauti rinkimuose ir atiduoti balsą yra mūsų teisė. Mūsų teisė atvykti ir išsakyti savo nuomonę. Mūsų teisė pasirinkti ir renkantis formuoti savo bei savo valstybės ateitį.

Domėkimės vykstančiais politiniais procesais, kritiškai mąstykime ir rinkime asmenis, kurie mums nekelia nepasitikėjimo jausmo. Ateitis priklauso nuo mūsų, todėl kurkime ją kartu.“