Preloader

LSS prašo suspenduoti bendradarbiavimą su Baltarusijos aukštojo mokslo institucijomis

Liepos 8 dieną Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kreipėsi į Lietuvos universitetų rektorių konferenciją, Lietuvos kolegijų direktorių konferenciją ir Lietuvos valstybinių mokslinių tyrimų institutų direktorių konferenciją dėl bendradarbiavimo su Baltarusijos aukštojo mokslo institucijomis suspendavimo

Nuo 2020 metų daugybė studentų bei akademinio personalo iš Baltarusijos aukštojo mokslo institucijų tapo politinių represijų aukomis. Daugiau nei 150 studentų buvo pašalinti iš universitetų ir per 100 profesorių buvo atleisti iš darbo vien dėl savo politinių pažiūrų. Daugybė aktyvistų buvo priversti palikti šalį. Šiuo metu Baltarusijos teismuose yra vykdoma apkalta 10 studentų dėl jų kovos už demokratijos sklaidą aukštosiose mokyklose. 

„Kreipimasis parašytas palaikant Europos studentų sąjungos (ESU) ir „Honest university“ iniciatyvą, kurios tikslas – atkreipti akademinės bendruomenės dėmesį į žmogaus teisių ir laisvių pažeidimus Baltarusijoje, – pasakoja LSS Projektų ir tarptautinių ryšių vadovas Paulius Vaitiekus. – Svarbu suprasti, kad tiek studentai, tiek aukštųjų mokyklų darbuotojai, nesvarbu, iš kokio miesto ar šalies bebūtų, yra tarptautinės akademinės bendruomenės dalis, kurią turime palaikyti išnaudodami visas įmanomas galimybes.“

Kreipimesi Lietuvos aukštojo mokslo institucijų reikalaujama netoleruoti ir viešai pasmerkti šiuo metu Baltarusijoje vykstančius žmogaus teisių pažeidimus, paskelbti apie bendradarbiavimo su Baltarusijos aukštojo mokslo institucijomis suspendavimą iki kol politinės represijos bus nutrauktos bei teikti finansinę paramą nukentėjusiems Baltarusijos akademinės bendruomenės nariams (jei tokia parama jau yra teikiama, jos gavėjų ratas turėtų būti praplėstas).

LSS dar gegužės 24 dieną kartu su ESU, Europos humanitarinio universiteto Studentų atstovybe bei Baltarusijos studentų sąjunga išreiškė palaikymą Baltarusijos studentams, persekiojamiems Aliaksandro Lukašenkos režimo.