Preloader

Studentų problemos nugulė ant Švietimo ir mokslo komiteto pirmininko stalo

Studentų dienos proga Lietuvos studentų sąjunga (LSS) rengė eisenas, kurios nusidriekė per tris didžiuosius Lietuvos miestus: Kauną, Vilnių ir Klaipėdą. Lapkričio 17 dieną, studentai išėjo į gatves, nešini plakatais su studentiškomis problemomis, triukšmingai šventė ir diskutavo. Studentų šventės metu dalyviai pildė studentų problemų deklaracijas, kurios vakar pasiekė LR Seimą.

Deklaracija – geras paruoštukas 

LSS atstovai svečiavosi pas Švietimo ir mokslo komiteto (ŠMK) pirmininką A. Žukauską. Susitikimo metu jam buvo įteikta studentų problemų deklaracija.

LSS ir ŠMK pirmininkas aptarė dabartines studentų problemas: jos buvo išgirstos ir aptartos. „Jeigu kada stigs problemų, su kuriomis dirbti, prisiminkite šią studentų problemų deklaraciją, tai puikus paruoštukas“, – įteikdamas problemas pasakė LSS prezidentas P. Vaitiekus.

Sąjunga tęsdama savo darbus, atkreips dėmesį į pastabas ir vietas, kurios, pasak studentų, reikalauja pokyčių.

Karo prievolės klausimas

Viena iš problemų, kuri buvo minima deklaracijoje, yra studentų šaukimas į karo tarnybą. Susitikimo metu šiam klausimui buvo skirta daugiausiai dėmesio.

Diskusijų metu Sąjunga sulaukė ŠMK pirmininko palaikymo dėl studentų nešaukimo į karo tarnybą. A. Žukauskas taip pat laikosi pozicijos, kad visuotinis šaukimas gali būti vykdomas iš karto po mokyklos, o studentams, norintiems atlikti karo tarnybą studijų metu, bus sudarytos sąlygos tai atlikti savanoriškai.

Pasak ŠMK pirmininko, atlikus karo prievolę prieš studijas, jaunuoliai į aukštąsias mokyklas ateis labiau motyvuoti ir pasiruošę studijuoti. Taip pat suprantama, kad studentai galės studijuoti žinodami, kad studijų procesas bus vientisas ir nepertrauktas. 

Susitikimo metu sutarta, kad LSS kartu su ŠMK pirmininku kartu sieks, kad studentai nebūtų įtraukti į privalomą karo tarnybą, o alikinės tarnybą studijų metu savanoriškai.