Preloader

Lietuvos studentų sąjungos biure apsilankė Ministrė Jurgita Šiugždinienė

Balandžio 20 d. LR Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir viceministras Gintautas Jakštas susitiko su Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Tarybos ir Biuro atstovais. Diskusijos metu aptarti aktualūs klausimai: iš Ukrainos atvykstančių studentų situacija, kolegijų sektoriaus pertvarka, privalomas rezidentų atidirbimas, bendrabučių renovacijos planai.

LSS atstovai Ministerijos ir aukštųjų mokyklų indėlį padedant iš Ukrainos į Lietuvą studijuoti atvykstantiems asmenims laiko sveikintinu, tačiau tikisi, kad paramą, nepaisant atostogų laikotarpio, ukrainiečiai studentai gaus ir vasarą. Kol kas šiuo klausimu trūksta aiškumo, todėl platesnės diskusijos numatytos ateityje.
LSS taip pat išreiškė norą, kad būtų suteikiama daugiau informacijos apie kitų šalių analizę ir kolegijų pertvarkos viziją: svarbu, kad Ministerija suteiktų daugiau aiškumo apie tai, jog pertvarka palies visą aukštojo mokslo sistemą. Be to, reikalinga detalesnė pertvarkos finansavimo strategija.
Susitikimo metu kalbėta ir apie į LR Seimą sugrįžtančius siūlymus dėl privalomo rezidentų atidirbimo. Sąjunga tokiai idėjai nepritaria, jos nepalaiko ir Ministrė.
LSS išsakė poziciją, jog dabartiniam ŠMSM projektui dėl bendrabučių renovacijos finansavimas atrodo per mažas. Sutarta, kad bus bandoma ieškoti papildomų finansų šaltinių.
Susitikimus su Ministerijos atstovais planuojama tęsti ir ateityje, kad priimant sprendimus būtų atsižvelgiama į studentų nuomonę bei poreikius.