Preloader

Klaipėdoje susitiks švietimo bendruomenės lyderiai ir studentų atstovai

Rugpjūčio 27–29 d. vyks 22-oji Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Asamblėja „Vakar, šiandien, rytoj“. Šiemet Sąjunga švenčia 30-ąjį gimtadienį, todėl renginio metu bus prisimenama studentiško judėjimo istorija, įtaka Lietuvos švietimo politikai, diskutuojama apie šiandienos iššūkius ir galimybes bei organizacijos ir aukštojo mokslo ateitį.

Pirmoji Asamblėjos diena prasidės iškilminga konferencija Klaipėdos universitete. Jos metu politikai, švietimo ekspertai ir studentų lyderiai diskutuos apie studentiško judėjimo raidą, šiuo metu kylančius iššūkius ir ateities galimybes. Konferencijos dalyvius sveikins LR Prezidentas Gitanas Nausėda, LR Švietimo, mokslo ir sporto Ministrė Jurgita Šiugždinienė ir kiti garbūs svečiai.

„Asamblėja suteikia galimybe ne tik visai Sąjungai susiburti ir pasidalinti mintimis bei idėjomis, bet ir su Lietuvos švietimo bendruomenės atstovais aptarti aktualius klausimus. Šiemet sieksime atrasti bendrus sąlyčio taškus galvojant apie Lietuvos aukštojo mokslo ateitį ir drauge užsibrėžti tikslus atitinkančius tiek dabartinių, tiek būsimų studentų lūkesčius“, – teigia LSS prezidentas Vytautas Kučinskas.

Po diskusijų vyks neeilinė LSS ataskaitos teikimo ir rinkimų konferencija, kurios metu bus pristatomos tarpinės LSS veiklos ir finansų bei Priežiūros komiteto ataskaitos, renkamas naujas Priežiūros komiteto narys.

Asamblėjos metu taip pat veiks darbo grupės, kurios ruoš LSS Strategijos 2021–2025 m. įgyvendinimo priemonių planą. Darbo grupės sudaromos pagal veiklos sritis, išskiriant atstovavimą, žmogiškųjų išteklių valdymą, komunikaciją, projektinę veiklą ir marketingą.

Antrąją renginio dieną studentų atstovai paminės 30-tąjį LSS gimtadienį ir ant jūros kranto uždegs tradicinį Sąjungos laužą. „Džiaugiamės, kad iš kartos į kartą perduodamos tradicijos padeda išlaikyti organizacijos tęstinumą. Pirmasis LSS laužas buvo uždegtas dar 1998 m., siekiant sukurti bendrą liepsną, nušviesiančią kelią visai studentijai ir studentiškam judėjimui“, – pasakoja V. Kučinskas.

Daugiau informacijos apie Asamblėją ir detalią renginio programą rasite čia.