Preloader

Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis į ministrų kreipimąsi reagavo teigiamai

Lapkričio 14 d. prasidėjo Lietuvos studentų sąjungos iniciatyva, skirta paminėti Tarptautinę studentų dieną, „Studente, tapk ministru!“, kurios metu studentai vienai dienai pakeitė visų Lietuvos Respublikos ministerijų vadovus.

Dirbdami ministrų vietose, studentai suformavo kreipimąsi į LR Vyriausybę, kuris buvo aptartas šiandien (lapkričio 15 d.) vykusiame LR Vyriausybės posėdyje.

Pagrindiniai svarstyti klausimai: finansinės pagalbos priemonių teikimo pažeidžiamoms grupėms sistemos tobulinimas, bedarbio statuso studentams ir savanorystės skatinimas.  Taip pat gerovės ir psichinės sveikatos stiprinimas aukštojoje mokykloje ir apdraustųjų valstybės lėšomis rato plėtimas. Aptartos dėstytojų tobulinimo gairės bei  studentų patiriamos neplanuotos išlaidos studijų metu. Taip pat diskutavo apie studentus, atvykstančius iš trečiųjų šalių, jų integraciją, klimato kaitą bei jaunimo teisinį švietimą.

„Džiaugiuosi konkrečiais siūlymais dėl studentų reikalų ar visų gyventojų gerbūvio, kuriuos teikia šio projekto dalyviai. Per trumpą laiką studentai suspėjo ne tik įžvelgti problemas, bet ir sugalvoti, kaip jos galėtų būti sprendžiamos. Visgi užtenka bent kuriam laikui atsidurti šioje pozicijoje, kad suprastum, jog buvimas ministru ar tiesiog valstybės tarnautoju nėra lengva profesija. O gerų valstybės tarnautojų mūsų valstybei reikia kaip niekad – tik taip galime tikėtis maksimaliai geriausių sprendimų. Tikiuosi, kad šis projektas neatbaidė, o tik sudomino jaunus žmones tokiu gyvenimo iššūkiu,“ – teigė Vyriausybės kancleris Algirdas Stončaitis