Preloader

VTDK Studentų atstovybės prezidentė: o kas, jei ne mes, padarysime pokytį?

Prieš daugiau kaip mėnesį Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Studentų atstovybėje (VTDK SA) įvyko ataskaitinė-rinkiminė konferencija. Jos metu antrai kadencijai išrinkta organizacijos prezidentė Goda Kiaunytė. Paklausta apie pokyčius, kurie yra reikalingi aukštojo mokslo sistemoje, ji atkreipia dėmesį į neformalių kompetencijų ir akademinių pasiekimų dermę: Tik apjungus šiuos dalykus turėsime ne tik gerą savo srities specialistą, bet ir nuolat tobulėjančią ir augančią asmenybę.

Kodėl nusprendei antrai kadencijai kandidatuoti į VTDK SA prezidentės postą?

Kandidatuoti antrai kadencijai, ar ne, mąsčiau tikrai ilgai, vis tik tai didelė atsakomybė ir daug laiko atimanti veikla. Galutinį sprendimą kandidatuoti priėmiau dėl noro pabaigti tai, ką pradėjau. Matau vietų, kuriose dar galime tobulėti kaip organizacija ir noriu padaryti tiek, kiek tik galiu. Labai didelį indėlį apsisprendimui davė ir mano komanda, kuri palaikė ir skatino, žinant, kad turiu tokius žmones užnugaryje, nebaisūs jokie iššūkiai.

Ką šįkart planuoji daryti kitaip? 

Per pirmuosius prezidentavimo metus ypatingai daug dėmesio skyriau organizacijos vidui ir mažiau tiesioginėms prezidento pareigoms, taip pat ir atstovavimui Lietuvos studentų sąjungoje (LSS). Nors ir dabar esu išsikėlusi nemažai tikslų tiek atstovybės, tiek kolegijos kontekste, šiais metais tikiuosi daugiau įsitraukti ir į visą Lietuvą apimančius klausimus, daugiau dėmesio skirti atstovavimui išorėje.

Kokius tikslus išsikėlei sau ir savo komandai šią kadenciją?

Tikslų išsikėlėme tikrai nemažai, norisi per ateinančius metus padaryti kaip įmanoma daugiau. Daugiausiai dėmesio tikriausiai skirsime patirties perdavimui ir užtikrinimui, kad net baigus savo kadenciją, būtume tikri, kad naujoji komanda gavo visą informaciją ir įrankius kokybiškai tęsti atstovybės veiklą ir išsikelti naujus tikslus: nuo kiekvieno komiteto informacinių paketų, patirties perdavimo gairių iki bendros duombazės sutvarkymo.

Kokios VTDK studentų problemos tau, kaip atstovybės prezidentei, vis dar kelią nerimą? Kokie studentus liečiantys pokyčiai reikalingi kolegijoje?

Norėtųsi užtikrinti, kad tikrai visos studentų problemos pasiektų tiek mus, tiek kolegijos administraciją. Todėl kartu su komanda matome poreikį tobulinti kuratorių ir seniūnų sistemas, kurios užtikrintų nepertraukiamą ir sklandžią komunikaciją tarp VTDK SA ir visų studentų. Tokiu būdu galėtume įsigilinti į esančias ir būsimas problemas iš visų pusių ir užtikrinti visapusišką ir teisingą atstovavimą kolegijoje.

Ar planuoji įgyvendinti kokias nors permainas organizacijos viduje?

Ypatingai didelių permainų šiais metais tikriausiai nebus. Praėjusiais metais išbandėme visiškai naują integracijos planą, pakeitėme narių statusus (nuo narių tipų iki pareigų ir atsakomybių), o ir Įstatuose buvo nemažai pokyčių, tad šiais metais tik užtikrinsime viso to tęstinumą ir teisingą dokumentų aprašymą.

Metus veikei ne tik kaip SA prezidentė, bet ir LSS Tarybos narė. Kaip vertini dabartinę aukštojo mokslo situaciją nacionaliniu lygmeniu ir kokius pokyčius norėtum pamatyti per ateinančius metus?

Smagu matyti, kad tie pokyčiai aukštojo mokslo sistemoje vyksta. Tikriausiai tai ta sritis, kuri privalo tobulėti nenutrūkstamai, prisitaikydama prie studentų ir jų poreikių. Norėtųsi, kad aukštosiose mokyklose prisitaikymo prie studentų būtų daugiau, daugiau laisvės ir vietos asmenybės augimui ir tobulėjimui. Akademiniai dalykai labai svarbu, tačiau reikia nepamiršti ir neformalių kompetencijų, kurios tikrai vėliau turi įtakos ir akademiniams rezultatams. Tik apjungus šiuos dalykus turėsime ne tik gerą savo srities specialistą, bet ir nuolat tobulėjančią ir augančią asmenybę.

Pristatyk savo komandą: kokie žmonės padės tau siekti užsibrėžtų tikslų?

Socialinių ir akademinių reikalų koordinatorius Deividas Gudaitis. Deividas šiems metams turi numatęs labai aiškius ir konkrečius tikslus, kurie nėra lengvai įveikiami. Džiaugiuosi matydama, kad mano komandos nariai nebijo iššūkių. Šiais metais jis ypatingai daug dėmesio skirs seniūnams ir kuratoriams, nepamiršdamas ir bendrabučių.

Žmogiškųjų išteklių koordinatorius Neimantas Orlovas. Neimantas nuo pat pirmos dienos atstovybėje žinojo, kad jo vieta Žmogiškųjų išteklių komitete. Jis vienas iš tų žmonių, kuriems informacijos niekada negana, tad ir jo augimas itin pastebimas. Tikriausiai todėl būdamas pirmakursiu jau užima koordinatoriaus poziciją. Šiais metais jis daug dėmesio skirs narių kompetencijos  klausimams, atstovybės analizėms.

Rinkodaros koordinatorius Domantas Milašius. Domantas tikriausiai visoje komandoje užtikrina stabilumą: nepriklausomai nuo situacijos jis sugeba išlikti ramus ir tvirtas, todėl sunku nepasitikėti tokiu žmogumi. Tikiuosi, kad tą stabilumą jis išlaikys ir atstovybės finansuose. Šiais metais Domantas daug dėmesio skirs ilgalaikių rėmėjų paieškai.

Ryšių su visuomene koordinatorė Urtė Žvirblytė. Nors Urtė dar tik pirmakursė ir jai viskas pakankamai nauja, tačiau naujų pareigų ji imasi su dideliu noru ir motyvacija. Urtė labai kantri ir preciziška asmenybė, tai matau ir jos darbuose, ir tame, kaip ji bendrauja su komiteto nariais. Tikiu, kad šios savybės jai padės ir kuriant VTDK SA svetainę.

Laisvalaikio koordinatorius Marius Lukauskas. Džiaugiuosi, kad Marius sutiko prisidėti prie mano komandos. Vien pagal planuojamas veiklas, galima pastebėti, kad tai ne standartinė asmenybė. Tikiu, kad šiais metais VTDK bendruomenė galės džiaugtis ne tik tradiciniais renginiais, bet ir visiškai naujomis iniciatyvomis.

LSP koordinatorė Diana Dzetlauskaitė. Diana tikriausiai viena iš atsakingiausių komandos narių: deleguotus darbus atlieka be papildomų klausimų, kruopščiai ir visada laiku. Tai tikrai tas žmogus, kuriuo galima pasitikėti. Ji LSP koordinatorės pareigas užima jau antrus metus, tad džiaugiuosi matydama ne tik tai, kad atrado savo vietą atstovybėje, bet ir tai, kad ji nuolat auga ir tobulėja.

Projektų koordinatorius Aivaras Voveris. Aivarui ant pečių krenta tikrai nemaža atsakomybė. Projektų komiteto anksčiau neturėjome, tad jam teks padėti pagrindus, o tai tikrai sudėtingas darbas. Aivaras nuolat pilnas naujų idėjų, tad tikiu, kad jam šios naujos pareigos puikiai seksis.

Kokia esi už atstovybės ribų? Ką studijuoji? Ką mėgsti veikti laisvalaikiu? 

Esu interjero dizaino studentė, tad po studijų ir atstovybės darbų to laisvo laiko nelabai daug ir lieka. Bet kai tik jo atrandu, stengiuosi laiką skirti šeimai. Anksčiau daug skaitydavau, atsipalaiduodavau piešdama, priklausiau 2-ajai Jaunųjų šaulių rinktinei, įvairūs žygiai užimdavo didžiąją laisvalaikio dalį. Šie dalykai svarbūs  išliko ir dabar, tik kad rečiau tenka atsiversti knygą ar pasiimti pieštuką į rankas. Šiais metais labai tikiuosi atrasti laiko ir įstoti į Šaulių sąjungą, o jei nepavyks to padaryti dabar, tai bus pirmas darbas baigus antrąją prezidentės kadenciją. 

Kas tau padeda atrasti savyje motyvacijos veikti ir vesti organizaciją į priekį?

Motyvacija įdomus dalykas, dažnai ji veržiasi per kraštus, bet pasitaiko, kad ir pritrūksta. Tokiu atveju užtenka prisiminti, kiek daug jau padaryta ir kad tikrai ne laikas sustoti. O kas, jei ne mes, padarysime pokytį? Žinant, kad tai, ką darau, yra svarbu ne tik man, bet ir mane supantiems žmonėms, atsiranda atsakomybė ne tik toliau vesti organizaciją į priekį, bet ir nenuvilti komandos, kuri visą laiką eina šalia.