Preloader

Brandos egzaminai vyks nuo šių metų birželio 22 d.

Lietuvoje galiojant karantinui, švietimo, mokslo ir sporto ministro Algirdo Monkevičiaus įsakymu buvo sudaryta planavimo grupė rengti siūlymus dėl valstybinių brandos egzaminų (VBE) ir priėmimo į aukštąsias mokyklas. Šios grupės sprendimu, atsižvelgus į Lietuvos studentų ir moksleivių sąjungų, aukštųjų mokyklų, bendrojo ugdymo mokyklų atstovų, švietimo ekspertų, ministerijos ir Vyriausybės specialistų siūlymus, brandos egzaminai vyks nuo šių metų birželio 22 d.

Lietuvos studentų sąjungos (LSS) prezidento Eigirdo Sarkano teigimu, LSS palaiko sprendimą neatsisakyti valstybinių brandos egzaminų organizavimo ir organizuoti juos vėliau nei numatyta. „Suprantame, jog tai sukels nepatogumų, papildomo nerimo bei streso tiek abiturientams, tiek mokytojams. Lietuvos švietimo sistema, toli gražu, nėra tobula, tačiau privalome į visą sistemą žiūrėti kompleksiškai, nes VBE atsisakymas ilgalaikėje perspektyvoje gali turėti labai rimtų pasekmių tiek švietimo sistemai, tiek, ypatingai, šių metų abiturientams, kurių didelė dalis planuoja stoti į aukštąsias mokyklas Lietuvoje, nes pagrindiniai reikalavimai stojant ir yra susiję su valstybinių brandos egzaminų rezultatais.“

Atsižvelgiant į VBE vėlinimą, šiemet bus nukeliamas ir stojimas į aukštąsias mokyklas. Pirmojo stojimo etapo pabaiga numatoma rugpjūčio 18 dieną, rezultatų paskelbimas rugpjūčio 25 dieną, o studijų sutarčių pasirašymas rugpjūčio 26 d. – rugpjūčio 28 d. Tuo tarpu papildomas priėmimas planuojamas nuo rugpjūčio 31 d. iki rugsėjo 4 d. Kvietimai studijuoti turėtų būti skelbiami rugsėjo 9 d., o sutarčių pasirašymas vykti nuo rugsėjo 9 d. iki rugsėjo 11 d.

Atsižvelgiant į tai, kad sutarčių pasirašymas truks dar ir rugsėjį, Lietuvos studentų sąjungos siūlymu, aukštosioms mokykloms rekomenduojama studijų pradžią pirmojo kurso studentams pavėlinti iki rugsėjo 14 d.