Preloader

Tradiciniai „Veik“ mokymai: komandiškumo jausmo ir ryšio kūrimas

Birželio 15–16 dienomis vyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) „Veik“ mokymai, skirti studentų savivaldų sričių koordinatoriams. Jų metu studentų atstovai kėlė savo kompetencijas socialinių ir akademinių reikalų, ryšių su visuomene, projektų rašymo ir žmogiškųjų išteklių srityse.

Ugdoma nauja koordinatorių karta

Kaip ir kiekvienais metais, sričių koordinatoriai susirenka į „Veik“ mokymus, kurių metu turi galimybę susipažinti su naujais lektoriais, išgirsti aktualios informacijos ir išmokti reikalingų dalykų.

LSS komunikacijos specialistė Gabrielė Jarošiūnaitė džiaugiasi, kad mokymuose sutiko ir studentų savivaldų pirmamečius: „Labai smagu buvo sutikti pirmamečius studentų atstovus „Veik“ mokymuose. Rodos, ką tik susipažinome „Startuok“ mokymuose, o šie jau sėdi koordinatoriaus kėdėje. Tos šviečiančios noru išmokti ir sužinoti akys man yra didžiausia motyvacija vykti į mokymus“.

Studentų atstovai turėjo įvairias paskaitas. Galėjo tobulėti ne tik atstovavimo, komunikacijos, žmogiškųjų išteklių valdymo ar projektų rašymo srityse, bet ir komandiškumo, lyderystės ir bendruomeniškumo srityse. 

Tai kam reikalingi tie mokymai? 

LSS Ugdymo koordinatorė Kotryna Rajeckaitė teigia, kad mokymai yra viena iš įsimintiniausių dalių visame studentų atstovo kelyje: „Dalyvauti verta, nes LSS organizuojami mokymai yra ne tik tobula erdvė ugdyti naujiems įgūdžiams ir kompetencijoms, bet ir naujiems kontaktams sukurti. „Veik“ mokymų metu dalyviai turėjo daug progų pasipasakoti apie vienas kito patirtis, pamokas, iššūkius ir laimėjimus. Tik kitas koordinatorius žino, ką iš tiesų reiškia būti koordinatoriumi“.

LSS viceprezidentė Ieva Vengrovskaja pasakoja, kad mokymai yra tiek sėkmingi, kiek pats dalyvis to nori: „Iš mokymų galima išsinešti ne tik kompetencijas, bet ir žmones. Visada sakau, kad dalyviai turi „išgręžti“ žmones kaip kempines, t.y., pasisemti iš jų patirties, pamokų ir pažinti juos. Esu įsitikinusi, kad mokymų kokybė priklauso ne tik nuo lektorių, bet ir labai didele dalimi nuo pačio dalyvio. Kiek dalyvis norės, tiek ir išsineš iš mokymų“.

„Veik“ yra mokymų ciklo „Startuok. Veik. Vadovauk“ dalis. Veikla remiama Valstybinio studijų fondo.