Preloader

Tarptautinės studentų dienos proga LSS kviečia švęsti studentų įvairovę

Lapkričio 17 dieną minima Tarptautinė studentų diena. Lietuvoje šiuo metu studijuoja daugiau kaip 100 tūkst. asmenų, kurie yra labai skirtingi, tačiau juos vienija studento statusas. Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kviečia laužyti stereotipus ir atkreipti dėmesį į studentų įvairovę. 

Viešojoje erdvėje dažnai susiduriame su steoretipu, kad studentas yra jaunuolis, kuris pietums valgo greitai paruošiamus makaronus, o jo kišenėse švilpia vėjai. 

„Studentų bendruomenė yra labai įvairi – nuo asmenų, auginančių vaikus, vyresnio amžiaus žmonių iki įmonių vadovų ar neįgaliųjų. Šiuos skirtumus turime vertinti ir atsižvelgti į įvairius poreikius, kurdami aukštojo mokslo ateitį“, – sako LSS prezidentas Paulius Vaitiekus.

Jis atkreipia dėmesį, kad prieš kiek daugiau kaip 20 metų, kuriant bendrą Europos aukštojo mokslo erdvę, buvo iškeltas tikslas, kad studentų bendruomenė atspindėtų visuomenės sudėtį – tai yra vienas iš socialinės dimensijos principų.

„Lietuvoje šio tikslo link mes judame ne taip sparčiai, kaip norėtųsi. Gerinant studijų prieinamumą reikalingas didesnis finansavimas studentų paramos priemonėms ir platesnis požiūris. Juk kalbame apie šalies ateities kūrėjus. Vis dėlto, kai pradedama reikalauti realių veiksmų, studentų padėties gerinimui, kaip pavyzdžiui, privalomų praktikų apmokėjimas, studentai lieka paskutiniu prioritetu“, – teigia P. Vaitiekus.

LSS prezidento nuomone, yra ir kuo pasidžiaugti: kuriamas socialinės dimensijos planas, Mokslo ir studijų įstatyme įtvirtinta socialinės dimensijos sąvoka, numatytas alternatyvus kelias įstoti į aukštąjį mokslą.

Tarptautinės studentų dienos proga studentų atstovybės ruošia įvairias pramogas studentams – galimybę užimti universiteto vadovų postus, gauti specialias dovanas, nuolaidas ar švęsti renginiuose savo mieste.