Preloader

Švietimo ir mokslo ministro susitikime su studentų atstovais grįžta prie „gerai besimokančio“ piliečio sąvokos neapibrėžtumo

Gegužės 10 d. Lietuvos studentų sąjungos (LSS)  ir kitų studentų savivaldų atstovai susitiko su Švietimo ir mokslo ministru Dainiumi Pavalkiu. Susitikimo metu diskutuota apie studento pažymėjimo gaminimo problematiką, kokybės užtikrinimą aukštosiose mokyklose, studijų finansavimą, taip pat pristatytos rengiamos Mokslo ir studijų įstatymo pataisos.

LSS prezidentas Paulius Baltokas pristatė artėjantį Lietuvos studento pažymėjimo (LSP) sezoną. Anot P. Baltoko, šiemet LSS dės visas pastangas, kad pirmieji pažymėjimai studentus pasiektų rugsėjo pirmosiomis dienomis. „LSP išdavimo procesą galime paspartinti, jei ankščiau gautume duomenis apie įstojusius studentus. Šiuo metu jau turime 26 tūkst. spausdinimui paruoštų pažymėjimo kortelių, tad bendradarbiaudami su Švietimo ir mokslo ministerija ir Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacija Bendrajam priėmimui vykdyti (LAMA BPO) sieksime užtikrinti optimalų duomenų perdavimą ir pažymėjimų išdavimą“, – sakė LSS prezidentas P. Baltokas.

Pristatinėdamas Mokslo ir studijų įstatymo tobulinimą, ministras D. Pavalkis akcentavo kokybės kultūros diegimą aukštosiose mokyklose.  „Siekdami studijų kokybės užtikrinimo pirmiausia turėtume kalbėti  apie studentų atstovų įtraukimą ir dėstytojų pedagoginių kompetencijų kėlimą“, – sakė ministras.

Susitikimo metu aptartas studijų finansavimo klausimas. Pagal LR Konstitucijos 41 str. 3 dalį, aukštasis mokslas turi būti prieinamas visiems pagal kiekvieno žmogaus sugebėjimus, gerai besimokantiems piliečiams valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas nemokamas mokslas. Tačiau „gerai besimokančio“ piliečio sąvoka iki šiol neapibrėžta. Susitikimo metu ministras paskatino LSS atstovus suformuoti poziciją dėl „gerai besimokančio“ sampratos ir ją pateikti Švietimo ir mokslo ministerijai.

P. Baltokas susitikimą vertino teigiamai ir išreiškė norą stiprinti bendradarbiavimą bei tapti stipriu socialiniu partneriu. „Norint efektyviai susidoroti su švietimo sistemoje kylančiais iššūkiais turime išgirsti visų suinteresuotų grupių nuomonę. Manau, kad Švietimo ir mokslo ministerijos ir aukštųjų mokyklų savivaldų atstovų susitikimas – gera pradžia randant dar glaudesnį ryšį“, – sakė LSS prezidentas.