Preloader

Sugriežtintos baudos už mokslų ir studijų darbų pirkimą!

2017 m. Lietuvos studentų sąjungos atlikto „Akademinio sąžiningumo indekso“ tyrimo duomenimis net 21 proc. apklaustųjų studentų nurodė, kad rašto ar kito darbo pirkimas ir pateikimas kaip savo yra paplitusi akademiškai nesąžininga veika Lietuvos aukštosiose mokyklose.

 

Džiaugiamės, kad Seimas šią savaitę priėmė Administracinių nusižengimų kodekso pataisas, kuriomis sugriežtino baudas už mokslo ir studijų darbų pirkimą. 

 

Taip pat išplėstas pateiktų svetimų studijų darbų, už kuriuos gresia sankcijos, sąrašas: jei šiuo metu baudos numatytos tik už baigiamuosius bakalauro ir magistro studijų darbus, patvirtinus naujas formuluotes įtraukti ir referatai, kursiniai bei kiti tarpiniai darbai.

Akademinis nesąžiningumas yra stipriai paplitusi Lietuvos aukštojo mokslo problema su kuria susiduriame ir aukštųjų mokyklų dėstytojų tarpe. Sukčiavimas, plagijavimas, darbų pirkimas ir pardavinėjimas smukdo studijų kokybę, skatina diplomo nuvertėjimą ir kompromituoja aukštojo mokslo sistemą. Šios problemos sprendimui reikalingos visos akademinės bendruomenės pastangos!