Preloader

Sudarytos bendrabučio kokybės standarto kūrimo gairės

Didžiuosiuose miestuose kylant būsto nuomos kainoms, prieinamiausia alternatyva studentui – gyvenimas aukštosios mokyklos bendrabutyje. Kaina jame svyruoja nuo maždaug 50 iki 150 eurų, priklausomai nuo kambario tipo ir bendrabučio būklės. Nors kaina nesikandžioja, nemaža dalis studentų vengia gyvenimo bendrabutyje dėl poreikių neatitinkančių sąlygų.

Viešojoje erdvėje vis dar galima išvysti įvairius įrašus ar straipsnius apie tragikomiškas bendrabučių gyvenimo sąlygas: krentančios lubos, pelėsis, tapęs interjero dalimi, bei kambario apdaila, nesikeičianti nuo bendrabučio pastatymo dienos.

„Galime pasidžiaugti, kad bendrabučiai modernėja, keičiasi, tačiau studentų apgyvendinimas vis dar išlieka infrastruktūros tobulinimo prioritetų apačioje. Tai galima laikyti ir bandymu pasinaudoti studentų padėtimi, kai nėra kito pasirinkimo ir tenka taikstytis su prastomis sąlygomis“, – situaciją komentuoja Lietuvos studentų sąjungos (LSS) socialinių ir akademinių reikalų vadovė Joana Jasilionytė.

Tam, kad būtų galima nustatyti, ar aukštųjų mokyklų apgyvendinimo sąlygos atitinka bent minimalius reikalavimus, LSS parengė Bendrabučio kokybės standarto kūrimo gaires. „Tai yra dokumentas, kuris kiekvienai studentų savivaldai padės identifikuoti trūkumus ir siūlyti pokyčius gerinant apgyvendinimo paslaugų kokybę“, – sako J. Jasilionytė.

Ji pabrėžia, kad geresnės sąlygos bendrabutyje negali tapti kainos kėlimo priežastimi, todėl sprendžiant šią problemą svarbi valstybės parama.