Preloader

Studentų savivaldų atstovai ir aukštojo mokslo ekspertai rinksis Lietuvos studentų sąjungos Asamblėjoje

Rugpjūčio 25-27 dienomis Lietuvos pajūryje vyks tradicinis Lietuvos studentų sąjungos (LSS) renginys  – Asamblėja „Laisvi kurti – drąsūs keisti“. Renginyje dalyvauja aukštųjų mokyklų studentų savivaldų lyderiai bei aukštojo mokslo ekspertai. Asamblėjos metu dalyviai diskutuoja aukštojo mokslo temomis, gilinasi į dabartines studentų problemas bei formuoja Sąjungos ateities pozicijas ir vizijas.

Asamblėja – naujų idėjų atspirties taškas

LSS Asamblėja prasidės Konferencija, kurios metu bus tvirtinamos Sąjungos ataskaitos ir kiti svarbūs klausimai. Po Konferencijos dalyviai dalyvaus pranešimuose ir diskusijose apie studentų atstovybės veikimą, atstovavimą studentams, lyderių auginimą savanoriškoje organizacijoje. 

„Veikiant savanoriškoje organizacijoje labai svarbu prisiminti, kodėl tai darai ir, kokią įtaką gali turėti organizacija aukštosios mokyklos ar net nacionaliniu lygmeniu. Kiekvienais metais Asamblėja įneša į Sąjungą naujų idėjų, problemų, į kurias reikia atkreipti dėmesį. Todėl tai yra ypatingai svarbus renginys ne tik mums, kaip Sąjungai, bet ir Lietuvos aukštajam mokslui“, – teigia LSS išorinės komunikacijos specialistė Gabrielė Jarošiunaitė.

Bus dirbama ir dirbtinio intelekto aukštajame moksle klausimu

Šeštadienį studentų savivaldų atstovai ir aukštojo mokslo politikos lyderiai bus suskirstyti į darbo grupes pagal temas. Bus dirbama su mikrokredencialų, studijų kokybės, neapmokamų praktikų, doktorantų studijų ir kitais klausimais. 

Stebint tobulėjančią technologinę aplinką, LSS įtraukė dirbtinio intelekto aukštajame moksle temą į šeštadienio darbo grupes. Pernai Sąjunga atliko akademinio sąžiningumo tyrimą, kuris parodė, kad studentai dažniausiai linkę sukčiauti nuotolinių atsiskaitymų metu. 

Pasak G.Jarošiūnaitės, keičiantis technologinei aplinkai, reikia ieškoti įvairesnių atsiskaitymo būdų: „Dirbtinio intelekto įrankiai vis dar yra pilkojoje zonoje, kai kalbame apie jo panaudojimą studijų procese. Šie įrankiai iš esmės nėra blogi, tačiau svarbu nusibrėžti jo panaudojimo aukštajame moksle ribas. Reikalingos diskusijos šiuo klausimu, todėl nusprendėme, kad naudinga temą įtraukti į šeštadienio darbo grupes“.

LSS yra skėtinė organizacija, vienijanti Lietuvos aukštųjų mokyklų savivaldas. Šiais metais minimas 32-asis Sąjungos gimtadienis. Per šį organizacijos gyvavimo laikotarpį inicijuota nemažai aukštojo mokslo pokyčių, teiktos pozicijos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, siekiant užtikrinti geresnes ir kokybiškesnes studijas.