Preloader

Studentų sąjungos Asamblėjoje strategijos dirbtuvės ir debatai su politikais

Rugpjūčio 23–25 dienomis vyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Asamblėja. Tai aukštojo mokslo ekspertų ir studentų lyderių suvažiavimas, kuris tradiciškai, jau 25 metus, vyksta Lietuvos pajūryje. Šiemet, artėjant LR Seimo rinkimams, Sąjunga nusprendė surengti studentiškus debatus su kandidatais į Seimą.

Ar politikai toli nuo studento?

Debatais buvo siekiama išgirsti politinių partijų švietimo prioritetus ateinančiai kadencijai, koks politikų požiūris į studentiškas problemas bei ar jie labai nutolę nuo studento. Debatuose nuskambėjo labai įvairūs klausimai: tokie kaip studento finansai, socialinė dimensija, LGBTQ bendruomenės aukštosiose mokyklose, studentų bendrabučiai.

Debatuose sutiko dalyvauti šių partijų atstovai: Laisvės partijos, Liberalų sąjūdžio, Lietuvos socialdemokratų partijos, Lietuvos Valstiečių ir Žaliųjų sąjungos, Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionys demokratai, Taikos koalicijos. 

Debatus moderavęs LSS prezidentas Paulius Vaitiekus teigia, kad debatai turėtų padėti apsispręsti, už ką balsuoti rinkimuose: „Debatų tikslas – supažindinti studentiją su politikų vizija apie aukštąjį mokslą ateinančiai kadencijai. Kiekvienas studentas turėjo progą įsivertinti, ar politikų keliami punktai veda link geresnių sąlygų, ar visgi prasilenkia su jo vizija. Gaila, jog ne visi politikai buvo pasirengę atsakyti į rūpimus studentams klausimus, tačiau turbūt tai taip pat yra tam tikras atsakymas į studentijos nuogastavimus.“

Studentiški debatai buvo transliuojami tiesiogiai Sąjungos Facebook puslapyje. 

Kuriame ateities studentų sąjungą

Ši 25-oji LSS Asamblėja „Užkurkime ugnį rytojui“ buvo skirta ir Sąjungos strategijai konstruoti. Strategijos dirbtuvėms buvo skirtas Asamblėjos šeštadienis. Tądien buvo dirbama su įvairiais atstovavimo klausimais, komunikacijos, organizacijos ugdymo strategijos, narystės bei tvarumo klausimais. 

LSS viceprezidentė Ieva Vengrovskaja rūpinosi šeštadienio darbo grupėmis, pasak jos, darbo grupių dalis yra pati svarbiausia Asamblėjoje: „LSS Biurui svarbu tam, kad pamatytų, kokias problemas kelia studentų savivaldos, kokie ateinantys prioritetai ir kokius sprendimo būdus mato. Dalyviams – tai nereali vieta semtis žinių iš moderatorių (kurie yra savo srities ekspertai), megzti ryšius su kitais dalyviais ir reflektuoti savo asmeninę bei organizacijos veiklą.“

Kiekvienos darbo grupės indelis ir protokolai vėliau nuguls naujoje LSS strategijoje.

Sąjungai sukanka 33 metai

Asamblėja skirta ne tik sunkiai dirbti, diskutuoti ir planuoti, o kartu ir garsiai švęsti LSS gimtadienį. Šiemet Sąjungai sukanka 33 metai, šalia šios progos minėjome ir Baltijos kelio 35 metų sukaktį. Pasak Sąjungos alumnų, Baltijos kelias nutiesė pradžią studentų judėjimui ir Sąjungos susikūrimui. 

Palangos pajūryje studentai uždegė laužą ir kartu šventė Sąjungos bendruomenės vienybę. 

„Renginiui uoliai ruošiamės visą vasarą ir didžiulis Sąjungos laužas, apsuptas studentų, yra vienas iš gražiausių visos vasaros prisiminimų. Tikiuosi, kad ši tradicija gyvuos dar ilgai“, – teigia Sąjungos komunikacijos specialistė Gabrielė Jarošiūnaitė.