Preloader

Studentų problemos garsiai nuskambėjo Kauno, Klaipėdos ir Vilniaus gatvėse

Tarptautinės studentų dienos proga Lietuvos studentų sąjungos iniciatyva trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose surengtos eisenos. Jų metu studentai nešini plakatais akcentavo savo studentiškas problemas. Iš viso eisenose dalyvavo apie 300 studentų.

Smagi eisena su rimtomis problemomis

Studentai jau savaitę prieš renginį intensyviai ruošėsi ir piešė plakatus. Eisenos metu netrūko originalių plakatų, kurie atskleidė studentų rūpesčius ir problemas.

Plakatuose dominavo studijų kokybės klausimai, nuviliantis stipendijų dydis, prasta bendrabučių kokybė, tarptautinių studentų integracijos problematika. Į užduotį dalyviai pažiūrėjo kūrybiškai, todėl netrūko nuotaikingų plakatų, kurie pašiepė studentų dabartinę situaciją.

„Manome, kad eisena buvo smagi ir įdomi dalyviams, o svarbiausia atkreipė visuomenės ir žiniasklaidos dėmesį į studentų problemas. Studentams buvo paruošta skanduotė, kuri skambėjo visuose trijuose miestuose. Tai buvo tikrai svarbus studentiškas renginys, kuris parodė studentų vienybę ir drąsą“, – teigia LSS išorinės komunikacijos specialistė Gabrielė Jarošiūnaitė.

Studentų problemos keliaus į LR Seimą

Po eisenos studentai parašė savo problemas ir prašymus į Studentų deklaraciją. Deklaracijoje dominavo tos pačios problemos kaip ir plakatuose. Šie studentų dienos dokumentai buvo pildomi visuose trijuose miestuose ir deklaracijos keliaus į Lietuvos Respublikos Seimą.

Pasak G. Jarošiūnaitės, problemos svarbios ne tik lapkričio 17 dieną: „Norime, kad problemos neliktų svarbios tik Tarptautinės studentų dienos metu. Todėl šį dokumentą nešime į LR Seimą, sieksime atkreipti politikų dėmesį ir ieškoti problemų sprendimo būdų“

Geros emocijos ir studentų vienybė

Eisenos Klaipėdoje organizatorė Kornelija Dapkutė džiaugiasi čia iniciatyva: „Kai buvau prezidentė, tokių iniciatyvų nebuvo, todėl džiugu, kad pagaliau tai įvyko ir studentų balsas buvo girdimas. Klaipėdos studentai galėjo ne tik kalbėti apie savo problemas, bet ir užmezgė ryšį tarp aukštųjų mokyklų savivaldų. Tikiuosi, kad ši studentų draugystė nenutrūks.

„Džiaugiuosi, kad turėjau galimybę organizuoti tokį didelį renginį Vilniuje. Buvo daug streso, tačiau eisenos nuotaika buvo nuostabi. Tikiuos kad studentai dalyvavę ar pamatę mūsų eiseną, norės vykdyti šią iniciatyvą ir kitais metais“, – pasakoja renginio organizatorė Vilniuje Gabrielė Vilkytė.