Studentų prioritetas – aukštojo mokslo kokybė

Šiandien LR Seimo posėdyje  buvo patvirtintas siūlymas, kad Lietuvos sporto universitetas (LSU) akademijos statusu būtų prijungtas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU).

LSMU Studentų atstovybė (LSMU SA) išreiškė palaikymą dabartiniams sprendimams aukštajame moksle ir teigė mananti, jog pertvarka yra būtina gerinant aukštojo mokslo kokybę tiek Kauno mieste, tiek visoje Lietuvos Respublikoje. „Suprantame, kad pertvarka bus iššūkis ne tik administraciniu, bet ir kultūriniu aspektu. Naujos akademinės bendruomenės formavimas – sudėtingas, bet ypač svarbus dalykas, tikintis sėkmingos ir visavertės konsolidacijos. Visgi, tą pasiekti sunku, kai nuomonė valstybiniame lygyje nėra tvirta, tai gąsdina ir glumina studentus, sukelia jų pasipiktinimą,“ – kalbėjo LSMU SA prezidentė Danielė Bučinskaitė.

LSU Studentų atstovybė (LSU SA), atsižvelgusi į Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerijos išleistą įsakymą dėl aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo plano bei kilusio sąmyšio LSU bendruomenėje, surengė atvirą diskusiją su studentais konsolidacijos klausimu, kurios metu buvo pristatyti susijungimo bei autonomijos pliusai ir minusai. Dėl šios priežasties buvo atliktas universiteto studentų nuomonės tyrimas.

„Sužinojus, kad studentijos balsas aukštajai mokyklai aktualiu klausimu pasiskirsto tolygiai, LSU Studentų atstovybė nusprendė laikytis pozicijos, kad studentų apklausos rezultatus dėl konsolidacijos galima traktuoti kaip vieningos nuomonės tarp studentijos nebuvimą, todėl, kad skirtumas tarp UŽ ir PRIEŠ buvo tik 11 %, o apklausoje pasirinko dalyvauti tik 38 % universiteto studentų. Dėl šios priežasties LSU SA nesiskelbs nei palaikanti, nei nepalaikanti konsolidacijos idėją, bet ir toliau užsiims švietimu šia tema ir bet kuriuo atveju sieks kurti atstovaujamiems studentams geresnę aukštąją mokyklą, kurioje jie būtų patenkinti studijų kokybe bei socialiniais studijų aspektais,“ – situaciją komentavo LSU SA prezidentė Akvilė Katkovaitė. Taip pat ji pabrėžė būtinumą bendruomenės nariams kuo aktyviau įsitraukti į vykstančius procesus.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER