Studentų atstovai susitiko su švietimo ir mokslo ministre

Šiandien vykusiame studentų atstovų ir švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės, bei viceministro Giedriaus Viliūno susitikime aptarti studentams aktualiausi studijų aplinkos klausimai. Bene labiausiai nerimo studentams kelia studentų socialinė padėtis, kuri įvairių tyrimų duomenimis yra viena prasčiausių Europos sąjungoje.

Susitikime dalyvavę Lietuvos studentų sąjungos nariai teigė, kad būtina imtis veiksmų, siekiant pagerinti studentų finansinę padėtį bei gyvenimo sąlygas. „Džiugu, kad pastaruosius kelerius metus pavykdavo rasti lėšų studentų finansinės padėties gerinimui – buvo

padidintos tiek skatinamosios, tiek doktorantų stipendijos, tačiau vis dar turime situaciją kuomet 50-60 proc. studentų dirba norėdami išsilaikyti ir, natūraliai, negali skirti pakankamai dėmesio studijoms, dėl to kenčia tiek asmeniniai studento rezultatai, tiek studijų kokybė“, – teigė Lietuvos studentų sąjungos prezidentas Paulius Baltokas. Anot studentų atstovo, retas studentas gali sau leisti skirti laiką tik studijoms ir nesirūpinti būtiniausių poreikių patenkinimu.

Lietuvos studentų sąjungos ir švietimo ir mokslo ministrės susitikimas

Lietuvos studentų sąjungos ir švietimo ir mokslo ministrės susitikimas. Nuotr. V. Karlonas

Studentai nuogąstavo ir dėl prastos bendrabučių būklės. Studentų atstovų teigimu, vos kelių aukštųjų mokyklų bendrabučiai yra geros būklės, kituose sąlygos yra netgi antisanitarinės ir netinkamos gyventi, ypač žiemą. „Taip, turime „Jassica“ programą, tačiau naudojant šios programos lėšas tvarkoma tik bendrabučių išorė, tuo tarpu didelės dalies bendrabučių vidus yra netvarkytas dešimtmečius. Studentai savo jėgomis gali padaryti kosmetinį remontą, tačiau to nepakanka. Tenka pripažinti, kad kai kurių bendrabučių būklė yra tokia, jog esame per žingsnį nuo nelaimės“, – situaciją komentavo P. Baltokas.

Ministrė J. Petrauskienė pabrėžė, kad daugelį studentams rūpimų klausimų leis išspręsti šiuo metu Vyriausybės inicijuojama aukštųjų mokyklų tinklo pertvarka. „Vykdant aukštųjų mokyklų tinklo konsolidaciją labai svarbus studentų balsas. Esame dėkingi, kad palaikote tinklo pertvarkos idėją, juk tai svarbus žingsnis siekiant pagrindinio tikslo – stiprinti studijų ir mokslo kokybę“, – sakė ministrė.

Pasak švietimo ir mokslo ministrės, 2017-ieji yra pereinamieji metai. Per juos modeliuojamos nemokamos bakalauro studijos, prie kurių numatoma pereiti 2018 m.

Studentų ir ministrės susitikime taip pat aptarti klausimai dėl paramos privačiuose universitetuose studijuojantiems studentams, lengvatų ištęstinių studijų studentams suteikimo bei akademinio sąžiningumo skatinimo aukštosiose mokyklose.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER