Preloader

Studentų atstovai rinksis į Asamblėją: diskutuos apie aukštojo mokslo problemas

Rugpjūčio 26–27 dienomis vyks tradicinė Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Asamblėja „Ad bonum futurum“. Šiemet dėmesys bus skiriamas problemoms aukštąjame moksle ir ateities vizijoms. Renginyje dalyvaus studentų atstovai iš visos Lietuvos ir aukštojo mokslo politikos formuotojai.

Aukštojo mokslo ateities vizijos

Pirmąją renginio dieną vyks pranešimai ir diskusijos keturiomis temomis: organizacija, atstovavimas studentams, studijų lankstumas ir studijų kokybė. Jų metu bus siekiama identifikuoti aukštojo mokslo problemas ir ieškoti būdų, kaip jas spręsti ateityje.

„Pats Asamblėjos pavadinimas, kuris lietuviškai reiškia geros ateities link, simbolizuoja, kad sieksime atrasti sprendimus ir pasiūlymus, kurie padėtų studentams ateityje. Kalbėsime apie studijų kokybę, grįžtamojo ryšio kultūrą akademinėje bendruomenėje, studijų lankstumą ir kokią įtaką tai gali turėti ateities kartoms,“ – teigia LSS Komunikacijos vadovė Gabrielė Šturmaitė.

Socialinės dimensijos įgyvendinimas

Ji tikina, kad diskusijose svarbios bus ir įvairių studijų pakopų bei studentų, turinčių individualių poreikių galimybės gauti kokybišką išsilavinimą ir būtinas socialines garantijas:

„Lietuvoje įstatymu įteisinus socialinės dimensijos sąvoka turime dar aktyviau dirbti tam, kad asmenys, nepriklausomai nuo to, kiek jiems metų, kokia yra jų socialinė, finansinė padėtis, pilietybė ar negalia, galėtų lygiomis galimybėmis siekti aukštojo mokslo. Kalbame ne tik apie faktinį įstojimą į universitetą ar kolegiją, bet ir palankias sąlygas studijuoti ir gavus išsilavinimą siekti norimos karjeros.“

Dėmesys globalioms problemoms

Antrąją Asamblėjos dieną vyks simuliacija. „Tai reiškia, kad dalyviai turės galimybę įsijausti į Europos parlamento delegatų vaidmenį ir atrasti Bendrijos piliečiams palankius sprendimus. Orientuosimės į klimato kaitos, seksualinių mažumų teisių ir Rusijos karo Ukrainoje problemas,“ – pasakoja G. Šturmaitė.

Pasak jos, jau 31-erius metus gyvuojančios LSS istorija rodo, kad studentai ne kartą inicijavo pokyčius, susijusius ne tik su aukštuoju mokslu, bet ir visuotinėmis aktualijomis: „Tikimės, kad simuliacijoje gimusios idėjos, kaip spręsti globalias problemas virs politiniais pasiūlymais, kurie padės inicijuoti svarbias permainas.“

 

Lietuvos studentų sąjunga yra nevyriausybinė organizacija, kuri atstovauja Lietuvos studentams nacionaliniu mastu ir vienija aukštųjų mokyklų studentų savivaldas.