Preloader

Studentas Ąžuolas: „Jei prioritetas būtų gerai baigti universitetą, dirbti neičiau“

Nors studentai yra itin laukiami darbdavių, remiantis 2018 metų pradžioje LSS atlikto socialinės dimensijos tyrimo rezultatais, daugiau nei pusė dirbančių studentų (55 proc.) teigia, kad darbas  kenkia jų studijų rezultatams. Tas pats tyrimas atskleidė, jog 6 iš 10 studentų dirba tam, kad išgyventų, tik pusė bakalauro studentų mano, kad jų darbas suteikia naudingos darbinės patirties. Apie tai šiandien Vilniaus universiteto radijo laidoje „Per studento prizmę“ kalbėjo LSS viceprezidentė Viktorija Žilinskaitė.

Pokalbyje dalyvavo ir VU Komunikacijos fakulteto studentas Ąžuolas Radzevičius. Jis yra laisvai samdomas darbuotojas – freelancer’is. Pats Ąžuolas teigė dirbantis dėl to, kad jam patinka, o pinigai esą reikalingi tam, kad turėtų savo laisvę. Paklaustas, kaip sekasi derinti darbą ir studijas, ar nuo to nukenčia akademiniai rezultatai, studentas atsakė, jog jei jo prioritetas būtų gerai baigti universitetą, dirbti neitų, kadangi tai tikrai atsiliepia pasiekimams.  Nors Ąžuolas dirba ne visą darbo dieną, vis tiek yra priverstas praleisti dalį paskaitų.

Tuo tarpu LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas pabrėžia, jog „gerokai daugiau nei pusė studentų teigė, kad per paskutinius metus patyrė didelį nerimą, stiprų stresą, ilgai besitęsiančią blogą nuotaiką, nemigą. Kai studentas turi derinti darbą ir studijas, tai kelia papildomą įtampą, o kaip matome, studentų psichologinė būklė ir taip yra kelianti nerimą.“ Jo manymu, studentams turi būti sudarytos visos sąlygos gauti pakankamą finansinę paramą, kad jie galėtų visą laiką skirti studijoms, o ne darbui, ir pasiekti geriausius akademinius rezultatus.

2018 m. Mokslo ir studijų stebėsenos ir analizės centro (MOSTA) žmogiškųjų išteklių būklės analizė apie specialistų integraciją į darbo rinką parodė, jog beveik pusė (47 proc.) pirmos pakopos ir vientisųjų studijų absolventų karjeros pradžioje dirba žemesnės kvalifikacijos darbus.

Daugiau nei pusė (56 proc.) aukštųjų mokyklų studentų dirba dar nebaigę studijų (kai kurių studijų krypčių iki 66 proc. studentų dirbo studijų metu).