Preloader

Studentai vienai dienai keičia LR Vyriausybę

Tarptautinės studentų dienos (TSD) proga Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kviečia studentus vienai dienai tapti pasirinktos ministerijos vadovu ir Vyriausybės posėdyje aptarti, kaip kiekviena ministerija gali prisidėti prie būsimo ar esamo studento gerovės kūrimo bei puoselėjimo!

Lapkričio 15 d. studentai visai darbo dienai keis 14-os ministerijų vadovus, kartu dalyvaus įvairiuose susitikimuose, o lapkričio 16 d. LSS iniciatyvą vainikuos studentiškosios Vyriausybės posėdis su Ministru Pirmininku Sauliumi Skverneliu, kurio metu bus aptarti studentų siūlymai ir idėjos probleminių sričių sprendimams.

people-2557396_1920

Susipažinkite su studentiškaisiais ministrais!

LR Aplinkos ministerijai vadovaus net dvi ministrės – Rusnė Raguckaitė ir Dalia Kančauskaitė.

Rusnė teigia besitikinti, kad  kad TSD iniciatyva „Studente, tapk ministru!“ suteiks galimybę susipažinti su valstybine biurokratija bei institucija. Mergina studijuoja Aplinkos apsaugos inžineriją Vilniaus Gedinimo technikos universitete ir tai ją paskatino pasirinkti būtent šią sritį. Pagrindinės idėjos ir siekiai, kuriuos Rusnė nešasi į ministeriją – plastiko naudojimo mažinimas bei aplinkos departamento veiklos kontrolės sugriežtinimas.

Tuo tarpu Dalia nuo mažens buvo įsitikinusi, jog ją domina gamta, ekologija ir visa supanti aplinka. Dalyvaudama projekte ji tikisi ne tik sužinoti, su kokiais iššūkiais kasdieniame darbe tenka susidurti ministrui, bet ir to, kad studentiškos idėjos bus išgirstos.

LR Energetikos ministro vietą užims Rūta Baublytė. Anot Rūtos, ši iniciatyva – puiki proga studentams susipažinti su politinėmis valstybės aktualijomis, prisidėti prie Lietuvos problemų sprendimo. Esant sudėtingoje geopolitinėje padėtyje Lietuvai visuomet svarbu išlaikyti energetinę nepriklausomybę, o kaip sprendžiamas šis klausimas bei kokiu būdu prie to gali prisidėti studentai, mergina stengsis sužinoti besidarbuodama Energetikos ministerijoje.

books-690219_1920LR Finansų ministrė – Viktorija Tauraitė. Studentė tikisi pamatyti ir įvertinti LR Finansų ministerijos funkcionavimo mechanizmą, diskutuoti apie Lietuvos ekonomines, finansines problemas bei perspektyvas. Viktorija neabejoja, kad ši TSD jai bus ypatinga, nes galės pritaikyti turimas žinias ir kompetencijas ekonomikos srityje, prisidėti prie gerovės valstybės kūrimo ir jos realizavimo.

LR Krašto apsaugos ministre vienai dienai taps Neringa Linkutė: „Labai džiaugiuosi pačiu laiku sužinojusi apie šią iniciatyvą ir dar spėjusi prie jos prisijungti – tai puiki proga apjungti abu šiuo metu mano gyvenime svarbiausius dalykus: karybą ir teisę.  Pati jau trečius metus esu Jaunesniųjų karininkų vadų mokymų (JKVM) klausytoja ir šios iniciatyvos metu tikiuosi savo patirtį JKVM bei universitete įgytas teisės žinias paversti į pamatuotus siūlymus dienos ministerijoje metu. Manau, tai bus neįkainojama patirtis, kuri galbūt padės man apsispręsti, kurioje Krašto apsaugos sistemos dalyje norėčiau likti dirbti baigusi mokymus“.

LR Kultūros ministrę keis visa komanda – Vaiva Makarauskaitė, Girmantė Zavadzkytė bei Akmis Lomsargis.

Kultūros ministeriją Vaiva pasirinko, nes mano, kad kultūra talpina savyje labai daug, tai plati sfera, kuriai reikia visapusiško išprusimo ir erudicijos. Mergina džiaugiasi turėdama galimybę susipažinti su departamentų funkcijomis ir uždaviniais ir tikisi, kad galės realizuoti studentiškas idėjas.

Tuo tarpu Girmantė siekia visą turimą patirtį pritaikyti projekte ir pasiekti kuo puikesnių rezultatų bei pažinti kultūros pasaulio subtilybes, o Akmis teigia besitikintis susipažinti su kultūros politikos pokyčių įgyvendinimo procesu nuo problemos apibrėžimo iki sprendimo poveikio įvertinimo.

LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras – Algimantas Šilkūnas. Jis užima Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės socialinių reikalų koordinatorius pareigas ir rūpinasi studentų socialine aplinka universitetuose, todėl nori sužinoti, kaip šiuo klausimu dirbama valstybės mastu.

writing-1149962_1920

LR Susisiekimo ministro kėdę matuosis Kasparas Nacius. Dirbtinio intelekto pritaikymas transporto srautų reguliavimui – pagrindinė idėja, kurią studentas nešasi į ministeriją, o didžiausias jo lūkestis – prisidėti prie viešojo transporto sistemos efektyvinimo, siekiant LR piliečius skatinti naudotis viešuoju transportu.

LR Sveikatos apsaugos ministras – Adomas Danilevičius: „Iš ministro bei jo kolegų tikiuosi kantrybės, nuoširdaus noro patenkinti studentišką smalsumą bei palaikymo, įveikiant iškilusius iššūkius. Nešuosi su savimi vieną idėją, bet kertinę, pritaikomą ne tik Sveikatos apsaugos ar kurioje kitoje ministerijoje, bet ir bendraujant vieni su kitais: lengva teisti kitus, kai nežinai, kokius iššūkius kam teko išgyventi. Todėl ir noriu geriau susipažinti su ministerija, kad supračiau, kodėl priimami vieni ar kiti sprendimai.“

LR Švietimo ir mokslo ministrė vienai dienai – Aurelija Valantonytė. Šią ministerija Aurelija pasirinko, nes visą savo studentišką gyvenimą dalyvavo universiteto, o vėliau ir valstybės akademiniame judėjime. Studentė tikisi užmegzti naudingų kontaktų, pasidalinti studentiškomis įžvalgomis apie visiems rūpimus klausimus bei prisidėti prie vykdomų procesų, gal net ir pasibaigus iniciatyvai.

LR Teisingumo ministrė – Luka Marija Urbonaitė. Luka Marija sako, kad mūsų visuomenėje dažnai vyrauja nuostata, jog piliečiai, o juo labiau jaunimas, retai gali daryti tiesioginį poveikį valdžios procesams, todėl šios TSD paminėti skirtos iniciatyvos metu, tikisi, jog pavyks Vyriausybės procesus pastūmėti pozityvia linkme.

apple-256264_1920LR Ūkio ministras Eimantas Butkus iniciatyvos metu tikisi susipažinti su Vyriausybės darbo specifika, užmegzti prasmingus ryšius su ministerijos darbuotojais bei kitais perspektyviais studentais ir išbandyti save politiko rolėje. „Manau, kad šiame projekte turėsiu puikią progą pateikti įžvalgų iš pradedančiojo verslininko pusės bei įrodyti, kad jaunimo nuomonė yra vertinga valstybės valdymo klausimais.“

LR Užsienio reikalų ministrė Viktorija Gailiūtė pasirinko šią sritį, nes daug kas priklauso nuo užsienio politikos kelio ir diplomatinių santykių su kitomis valstybėmis. Be to, tai ypač aktualu Lietuvai, kai nemažai LR piliečių gyvena ir dirba kitose šalyse – turime būti pasirengę užtikrinti savo piliečių gerovę, nepaisant to, kur jie gyvena, mokosi ar dirba. Viktorija tikisi, jog kartu su URM darbuotojais žengs svarbų žingsnį kuriant sistemą, kuri užtikrintų emigrantų skatinimą grįžti į Lietuvą bei užsienio lietuvių pritraukimo priemones.

LR Vidaus reikalų ministrė Deira Jakaitė teigė besidžiaugianti galimybe iš arčiau susipažinti su procesais, vykstančiais Vidaus reikalų ministerijoje TSD metu. Jos tikslas yra aptarti regionų ir miestų atskirties problematiką, kuo daugiau išmokti bei pabandyti prisidėti prie šios atskirties mažinimo.

LR Žemės ūkio ministrė vienai dienai Liveta Budreckytė nagrinės, koks kaimas būtų patrauklus jaunimui/ ką daryti, kad jauni žmonės norėtų jame kurti gyvenimą/ koks yra/galėtų būti modernus kaimas ir pan. „Pagrindinė idėja, kurią nešiuosi į LR Žemės ūkio ministeriją – jaunam žmogui patrauklaus kaimo kūrimas. Šiuo metu dauguma jaunų žmonių nenori nei gyventi kaime, nei kurti verslą jame. Kaimai sparčiai nyksta, uždaromos švietimo įstaigos, medicinos punktai … – tai aktuali visuotinė problema, į kurią privalome pažvelgti ambicingai ir ryžtingai imtis jos sprendimo iniciatyvos,“ – sakė Liveta.

Daugiau apie renginį galite rasti socialiniame tinkle facebook