Studentai nemato poreikio papildomiems alkoholio draudimams

Praėjusį savaitgalį Klaipėdoje vykusiame Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovų susitikime buvo aptartas alkoholio ribojimo klausimas. Iškeltos diskusijos metu buvo vieningai pritarta, jog suvartojamo alkoholio kiekis Lietuvoje yra ryški problema, tačiau kovojant su ja reikalinga šiuo metu veikiančių įstatymų priežiūra ir jų įgyvendinimas.

Amžiaus cenzo didinimas nėra sprendimo būdas

Studentų nuomone, planuojami nauji alkoholio vartojimo ribojimo būdai skamba absurdiškai, nes tam tikroms probleminėms grupėms turi būti pritaikytos skirtingos priemonės, tokios kaip užimtumo didinimas, ar prevencinės programos, kurios ypač veiksmingos galėtų būti mažesniuose miestuose ar kaimuose.  Diskusijos metu buvo iškeltas klausimas ar tikrai amžiaus cenzo didinimas yra sprendimo būdas? Studentų nuomone – ne. ,,Šiuo atveju reikalinga jau esamų draudimų kontrolė, jei į tai būtų atsakingai žiūrima, alkoholio vartojimas bent jau jaunimo tarpe būtų mažesnis. Amžiaus cenzo didinimas nesustabdys jaunų žmonių noro vartoti alkoholinius gėrimus, dėmesys turi būti sutelktas į tai, kaip nukreipti jaunuolių dėmesį ir pasiūlyti savirealizacijos galimybes. Galbūt, jaunas žmogus renkasi laiką leisti vartojant alkoholinius gėrimus, tik todėl, kad neturi pasirinkimo kaip kitaip smagiai ir turiningai praleisti laisvalaikį. Amžiaus cenzo didinimas neišspręs jaunimo užimtumo problemos‘‘ – teigia studentai.

Reikia užtikrinti dabartinių draudimų priežiūrą

Susitikimo metu buvo išreikšta nuomonė, jog papildomų draudimų kūrimas rodo valdžios nepasitikėjimą piliečiais ir kiršina visuomenę. Kyla klausimas, ar valstybė bus pajėgi įgyvendinti numatytus draudimus? Reikia pripažinti, jog įstatymo draudimo galiojimą svarbiau ir sunkiau užtikrinti ne didžiųjų miestų centruose, kur daug policijos pareigūnų, ar jaunimo užimtumo galimybių, bet mažuose miesteliuose. Šiuo atveju problema bus sprendžiama miestų, jų centrinėse dalyse gyvenančių jaunų, pilietiškų ir aktyvių žmonių sąskaita, todėl Lietuvos studentų sąjunga kviečia valdžios atstovus visų pirma įsitikinti, jog valstybė yra pajėgi užtikrinti dabartinių draudimų priežiūrą ir tik tuomet imtis papildomų draudimų. Tikėtina, kad įgyvendinus įstatymo įgalinimo žingsnius, kurių niekas ilgą laiką nedarė, situacija turėtų pagerėti ir tik nepasiekus norimų rezultatų imtis naujų draudimų kūrimo.

Svarstydami alkoholio draudimo įstatymą, studentai apgailestavo, jog kalbėdami apie tai pamirštame kitas svarbias jaunų žmonių problemas, tokias kaip įsidarbinimo galimybės ar būsto prieinamumas. Svarbu pastebėti ir kitas aplink esančias problemas užuot didinus draudimus tose vietose, kuriose gali stigti tik atsakingesnio požiūrio.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER