Startuoja projektas „Rauk Čyterį“

Lapkričio 15 d. socialiniame tinkle facebook startavo „Rauk Čyterį“ projektas. Jo tikslas – kova su akademiniu nesąžiningumu.

Iki šiol aukštųjų mokyklų savivaldos vykdė kampanijas, skirtas kovai su akademiniu nesąžiningumu, tik savo aukštosios mokyklos mastu. Lietuvos studentų sąjunga, pradėdama šią kampaniją, tikisi, kad tai taps visuotinai žinomu ženklu, kuris bus naudojamas visose Lietuvos kolegijose bei universitetuose.

Rauk-cyteri-logo-zenkliukas-dos

Kodėl „Rauk Čyterį“?

Paties veikėjo vardas – Čyteris – atspindi dabartinės jaunimo šnekamosios kalbos ypatumus. Studentai dažnai naudoja anglicizmus, todėl tikimasi, kad „Čyteris“ taps šnekamosios kalbos dalimi. Veikėją stengiamasi pavaizduoti kaip piktžolę, kuri yra seniai įsišaknijusi aukštajame moksle ir kurią reikia išrauti su šaknimis, o pats akademinis nesąžiningumas – nebemadingas dalykas.

„Nors nuo seno buvau neatsiejama studento gyvenimo dalis, žmonės manęs pradeda nemėgti. Turiu daug gerų savybių – mėgstu pasisavinti arba plagijuoti svetimas idėjas, sukčiauju viešų atsiskaitymų metu,   padedu dėstytojams neobjektyviai vertinti studentus ar falsifikuoti rezultatus, tačiau žmonės nori mane išrauti kaip kokią piktžolę. Esu girdėjęs, kad darbdaviai netgi nenori samdyti studentų, kurie su manimi   bendradarbiauja, neva „nesąžiningas studentas – nesąžiningas darbuotojas“… Susipažinkime, aš – ČYTERIS, tačiau galite mane vadinti Akademiniu nesąžiningumu“, – taip facebook paskyroje „Rauk Čyterį“ save pristato pats herojus.

Lietuvos studentų sąjunga kviečia prisijungti prie iniciatyvos ir padėti „išrauti“ akademinį nesąžiningumą: https://www.facebook.com/raukcyteri/

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER