Preloader

Socialinės dimensijos temai reikalingas individualistinis požiūris

Spalio 20–23 dienomis Geteborge, Švedijoje, vyko 82-asis Šiaurės ir Baltijos šalių studentų atstovų susirinkimas (NOM). Jo tikslas – aptarti regiono studentams aktualias problemas ir pasiruošti artėjančiam Europos studentų sąjungos Valdybos susitikimui. NOM Lietuvos studentų sąjungai (LSS) atstovavo organizacijos viceprezidentas Paulius Vaitiekus.

Studentui palankios aplinkos kūrimas

Susitikime ypač aktualus buvo psichologinės studentų būsenos klausimas. Šalių atstovai dalijosi patirtimi, kaip sukurti aplinką, kurioje studentas jaustųsi emociškai saugus.

„Nepaisant studento individualių poreikių ar psichikos sveikatos problemų, studijų procesas ir aplinka turi būti optimizuoti taip, kad jis patirtų kuo mažiau diskomforto. Taip pat svarbu, kad įstojęs į aukštąją mokyklą studentas gautų visą reikalingą informaciją apie tai, kur rasti jam reikalingą pagalbą ar priemones bei kokią paramą gali suteikti pati aukštoji mokykla“, – teigia P. Vaitiekus.

LSS viceprezidentas pastebi, kad Šiaurės ir Baltijos šalyse stigma apie psichikos sveikatos problemas nyksta, tačiau akademinės bendruomenės edukacija šiuo klausimu išlieka svarbi.

Dėmesys socialinei dimensijai

P. Vaitiekus pasakoja, kad susitikimo metu vyko diskusijos ir pranešimai socialinės dimensijos tema: „Mokslininkė iš Švedijos pristatė tyrimą, kuriame dalyvavo maždaug 5 respondentai, turintys individualių poreikių. Trejus metus buvo stebimas jų kelias nuo vidurinės mokyklos iki įstojimo į universitetą. 

Šis tyrimas atskleidė ne tik su kokiais iššūkiais susiduria asmenys iš įvairių socialinių grupių, bet ir kad socialinės dimensijos temai reikalingas individualistinis požiūris. Negalime į individualių poreikių turinčius studentus žiūrėti kaip į statistinį vienetą. Kiekvienas atvejis yra unikalus ir reikalaujantis į studentą orientuotų sprendimų.“

LSS Viceprezidentas Šiaurės ir Baltijos šalių studentų atstovams pristatė Lietuvoje rengiamą socialinės dimensijos įgyvendinimo planą.

NOM prasidėjo 1946 m., kai Danijoje įvyko pirmasis surinkimas, skirtas aptarti bendrą Šiaurės šalių studentų veiklą. Šiandien NOM veikia kaip regioninio bendradarbiavimo platforma europietiškame studentų judėjime, ypač Europos studentų sąjungoje. Joje NOM atstovauja maždaug 1 milijonui Šiaurės ir Baltijos šalių studentų.