Spalio 5 – 8 dienomis vyko Šiaurės šalių studentų susitikimas (NOM), kuriame dalyvavo atstovai iš 10 šalių. Pagrindinis šio susitikimo – tikslas aptarti studentų poreikius, aukštojo mokslo pažangą ir mokymosi visą gyvenimą sąvoką.
Diskusijos ir pranešimai
Susitikimo metu dėmesys skirtas mokymąsi visą gyvenimą tematikai, E-mokymąsi, mikrokredencialų įgalinimą, įstojimą į aukštąją mokyklą ir situaciją Ukrainoje. Užsienio svečiams paskaitas vedė Lietuvos studentų sąjungos (LSS), Lietuvos aukštojo mokslo atstovai bei visuomenininkas Jonas Ohmanas.
„Man asmeniškai buvo labai svarbu kalbėti apie stojimą į aukštąjį mokslą, kadangi tai yra klausimas, su kuriuo mes šiuo metu dirbame, gal labiau iš socialinės dimensijos perspektyvos, bet vis daugiau kalbame apie individualizuotą studentų priėmimą į aukštąją mokyklą. Turėjome diskusiją apie E-mokymąsi, kuri buvo naudinga, nes tai yra neišvengiamybė. Pastebėjome, kad mes ir dabar su tuo susiduriame. Skirtingos šalys skirtingai supranta šią sąvoką ir E-mokymosi ribas. Todėl buvo įdomu išgirsti kitų šalių studentų atstovų perspektyvas apie šiuos bei kitus klausimus“, – teigia LSS prezidentas Paulius Vaitiekus.
Susitikimai naudingi Sąjungai, nes matomas platesnis aukštojo mokslo vaizdas – ne tik Lietuvoje, bet ir kitose Europos šalyse. Šie susitikimai padeda užgimti naujoms idėjoms, planams.
Šiaurės šalių studentų atstovų susitikimas uždarytas Konferencija. Jos metu atstovai kalbėjo apie tolimesnius planus, NOM veikimo principus.
Ekskursija po Vilnių ir neformalių ryšių mezgimas
Užsienio svečiai, LSS biuras ir savanoriai ne tik klausėsi pranešimų ar dalyvavo diskusijose, tačiau ir mezgė artimesnius ryšius su skirtingų šalių atstovais. Po formalių veiklų visa studentų delegacija dalyvavo susipažinimo vakare, ekskursijoje po Vilnių bei kultūriniame vakare, kurio metu buvo ragaujami skirtingų kultūrų maistas ir gėrimai.
Kultūriniai vakarai padeda dalyviams surasti panašumų ir skirtumų tarp skirtingų šalių. Tai būdas pažinti kitą kultūrą ir užmegzti tolimesnes draugystes.
„Jaučiau didelę atsakomybę suburti atstovus iš 11 skirtingų sąjungų, kultūrų. Tai didelis uždavinys parinkti tinkamas temas, sudelioti turinį ir išpildyti visas dienas sklandžiai, be didelių organizacinių iššūkių. Visgi tai yra ir didelė garbė, malonumas, nes užsienio svečiai mumis pasitiki ir atvažiuoja pas mus. Turėjome galimybę juos supažindinti ne tik su LSS, mums svarbiais klausimais, Lietuvos studentų aktualijomis, bet ir su savo šalimi ir jos kultūra“, – džiaugiasi LSS prezidentas Paulius Vaitiekus.
NOM susitikimai vyksta du kartus per metus. Ateinantis susitikimas vyks Latvijoje.