Preloader

Šiaurės Europos ir Baltijos šalių studentų susitikimas

Lapkričio 8-12 dienomis Latvijos sostinėje Rygoje vyko 74-asis Šiaurės Europos ir Baltijos šalių studentų sąjungų susitikimas (NOM), kurio tema – „Student participation as a part of civic society“. Jame dalyvavo Danijos, Fererų salų, Suomijos, Islandijos, Norvegijos, Grenlandijos, Švedijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos studentų sąjungų atstovai.

45875609_1891458414224759_4462554299959869440_n

Susitikimo metu dalyviai diskutavo apie artėjantį Europos studentų sąjungos Valdybos posėdį ir dokumentus, kurie bus svarstomi. Didelis dėmesys buvo skiriamas „Statement on quality and fair internships“ ir „Anti-Discrimination Statement“, dalyviai galėjo užduoti klausimus apie 2019 metų Europos studentų sąjungos veiklos planą. Šiais klausimais vyko internetinės konsultacijos su Europos studentų sąjungos viceprezidentais ir Vykdomojo komiteto nariais.

Taip pat vyko kiekvienos šalies studentų sąjungos veiklos pristatymai. Susitikimo metu Lietuvos studentų sąjungos projektų vadovė Sandra Matoškaitė pristatė, kaip LSS į savo veiklą įtraukia naujus narius, kaip stiprinami narių gebėjimai ir studentiškas judėjimas bei kaip studentų interesams atstovaujama politiniu lygmeniu. Buvo aptariamas jaunimo aktyvumas rinkimų metu. Vyko thistimeimvoting.eu platformos pristatymas.

Dalis susitikimo buvo skirta analizuoti dabartinę jaunimo dalyvavimo politikoje situaciją bei nevyriausybinių organizacijų ir valdžios atstovų lūkesčius. Taip pat studentų atstovai svarstė, kaip nacionalinės studentų sąjungos galėtų būti labiau pripažintos ir turėti didesnę įtaką aukštojo mokslo politikos formavimui.

Paskutinę susitikimo dieną vyko oficialus Šiaurės Europos ir Baltijos šalių studentų sąjungų posėdis, kuriame priimtas „Code of conduct“. Taip pat dalyviai turėjo galimybę sudalyvauti Lačplėsio – žuvusių kovotojų už Latvijos laisvę atminimo dienos minėjime.

„Labai teigiamai vertinu visą susitikimą ir parsivežu ne tik puikius prisiminimus, bet ir neįkainojamą tarptautinę patirtį, kurią stengsiuosi perteikti savo aukštajai mokyklai, atstovybei bei Lietuvos studentų sąjungai,“ – sakė Lietuvos sporto universiteto Studentų atstovybės prezidentas Aurelijus Gutas. Taip pat šis susitikimas, kaip A. Gutas teigė, padėjo geriau suprasti Europos studentų sąjungos veiklą.

Kitas NOM susitikimas vyks balandžio mėnesį Danijoje, susitikimo tema – Sustainability.