Preloader

Savivaldų naujienos: dėmesys studentų problemoms, akademiniam sąžiningumui ir naujų prezidentų rinkimai

Vasario ir kovo mėnesiais Lietuvos studentų sąjungos (LSS) narės skyrė daug dėmesio švietimui apie akademinį sąžiningumą, atstovavimui medicinos krypties studentams, pilietiškumo iniciatyvoms ir studentams aktualaus turinio kūrimui. Šiuo laikotarpiu penkiose studentų savivaldose vyko ataskaitinės-rinkiminės konferencijos, kurių metu išrinktos naujos organizacijų vadovės.

studentai lietuvos studentu sajunga asambleja darosi nuotrauka

Studentų savivaldose darbą pradėjo penkios prezidentės 

Mykolo Romerio Studentų atstovybės (MRUSA) prezidente išrinkta Komunikacijos ir skaitmeninės rinkodaros II kurso studentė, MRUSA prezidiumo narė Lineta Ragažinskaitė. Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Studentų atstovybės prezidente tapo I kurso Interjero dizaino studentė, SA Socialinių ir akademinių reikalų komiteto narė Goda Kiaunytė.

Vytauto Didžiojo universiteto Studentų atstovybės (VDU SA) prezidentės pareigas eis Rytų Azijos šalių kalbų ir kultūrų studentė, buvusi Socialinių reikalų komiteto koordinatorė Ieva Vengrovskaja. Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybės (KTU SA) prezidente antrai kadencijai išrinkta Kristė Skaudaitė. Klaipėdos universiteto studentų sąjungos prezidente išrinkta Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto III kurso laivybos ir uostų inžinerijos studentė Diana Šarkaitė.

Naujai išrinktos prezidentės kartu su savo komandomis pasiruošusios pasiekti ambicingų tikslų, kuriuos kiekviena numatė savo veiklos gairėse. Balandžio mėnesį Vilniaus Gedimino technikos universiteto Studentų atstovybė (VGTU SA) ir Vilniaus kolegijos Studentų atstovybė (VIKO SA) taip pat rinks naujus organizacijos vadovus.

Teigiami pokyčiai medicinos studentų labui

Lietuvos sveikatos mokslų Studentų atstovybė (LSMU SA) džiaugiasi, kad buvo atsižvelgta į kartu su Lietuvos medicinos studentų asociacija (LiMSA) ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybe (VU SA) pateiktą kreipimąsi LR Vyriausybei bei LR Sveikatos apsaugos ministerijai dėl visuotinio studentų vakcinavimo poreikio. Nuo šiol, sveikatos mokslų studijų krypčių programų studentai, dalyvaujantys praktiniuose užsiėmimuose arba atliekantys praktiką asmens sveikatos priežiūros įstaigose ir vaistinėse, nuo COVID-19 bus skiepijami prioritetine tvarka.

LSMU SA, kartu su Vilniaus universiteto (VU) studentų ir rezidentų atstovais bei LSS, kreipėsi į atsakingas institucijas, dėl studentų ir rezidentų atstovų pašalinimo iš Valstybės užsakymo komiteto (VUK), kuriame planuojamas rezidentų, medicinos, slaugos, kineziterapijos ir kitų sveikatos priežiūros specialistų poreikis ateityje.

Po kreipimosi į atsakingas institucijas, LR Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad tiek LSMU, tiek VU studentų ir rezidentų atstovai, kaip ir anksčiau, lieka komitete tikrojo nario teisėmis, o LSS, kartu su dar keliomis nevyriausybinėmis organizacijomis, gavo papildomą vietą stebėtojo teisėmis.

Dėmesys akademiniam sąžiningumui

Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Studentų atstovybė (LAJM SA) kartu su LAJM Akademine taryba organizavo „Akademinio sąžiningumo savaitę“, kurios metu vyko virtualūs susitikimai apie tai, kas yra akademinis sąžiningumas, kodėl svarbu apie tai kalbėti ir kokias neigiamas pasekmes nesąžiningas elgesys gali sukelti.

VDU SA atnaujino akademinio sąžiningumo iniciatyvą „Apšvietimas“ ir kvietė studentus dalyvauti anoniminiame tyrime apie nesąžiningą elgesį aukštojoje mokykloje.

Prisimename, kodėl esame laisvi

LSS narės Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją paminėjo kviesdamos studentų bendruomenę švęsti ir džiaugtis laisve. Studentų savivaldos organizavo įvairius konkursus ir iniciatyvas: Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Studentų atstovybė kvietė kartu kūrenti Kovo 11-osios nepriklausomybės laužus, KTU SA – įsitraukti į įdomias diskusijas renginyje „Laisvės BBQ“, Kauno kolegijos Studentų atstovybė (KKSA) organizavo nuotraukų konkursą „Galima ir paprastai“.

Turinys turiningam laisvalaikiui

KK SA pristatė naują tinklalaidę studentams „Galima ir paprastai“. Pirmoje laidoje apie tai, kodėl žmonės bijo kreiptis į psichologą, savivaldos nariai kalbėjosi su kolegijos psichologe Marina Guptor. 

VDU SA tęsia tiesioginių transliacijų ciklą „Dinamiški dialogai“. Savivalda pristatė dvi naujas laidas: apie sąmoningą valgymą ir kaip kurti sveiką ryšį su maistu kalbėjosi su gydytoja dietologe Aušra Jauniškyte-Ingelevičienė ir apie tai, kaip atrasti savo kelią, diskutavo su LNK televizijos žurnaliste Ieva Dyraite.

Lietuvos sporto universiteto Studentų atstovybė (LSU SA) pristatė antrąjį tinklalaidės „Tarp paskaitų“ epizodą. Jame Pasaulinės socialinės lygybės dienos proga vienas iš tarptautinių LSU studentų Gill Gurkeerat kalbino tarptautinius studentus iš tokių šalių kaip Turkija ir Vokietija apie tai, su kokiais socialinės nelygybės iššūkiais susiduria studentai iš užsienio.