Savaitgalį vyko SARK komiteto mokymai

Birželio 29 – liepos 1 dienomis Kėdainių rajone, Česlovo Milošo gimtinėje vyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) organizuoti Socialinių ir akademinių reikalų komiteto (SARK) išvažiuojamieji mokymai.

Pirmąją dieną KTU SA ir LSS Alumnas lektorius Lukas Stumbra mokymų dalyviams pasakojo apie socialinių reikalų komiteto veiklą. Jis kalbėjo, kad socialinių reikalų komitetas nėra vien socialinės akcijos, kurios turi tik trumpalaikį efektą. Anot L. Stumbros – tai studentų atstovai, mentoriai, kuratoriai, ir seniūnai, sprendžiantys neįgaliųjų, stipendijų, studentų miestelių  ir bendrabučių klausimus. Taip pat lektorius pasidalino savo, kaip socialinių reikalų koordinatoriaus, prisiminimais ir patirtimi.

Akademinius reikalus pristatė VDU SA Alumnas Vytautas Kučinskas. Jo tema – „Akademinių procesų menas kuriant pokyčius“. Lektorius atkreipė dėmesį į tai, kokiais keliais ir kaip studentų atstovai gali siekti pokyčių. V. Kučinskas pabrėžė, kad vienas iš geriausių studentų atstovavimo įrankių yra formuojamos pozicijos. Jomis vadovaujantis atstovai išvengia nesusipratimų bei prieštaravimų. Tam, kad geriau susipažintų su minėtu įrankiu, studentų atstovai kūrė pozicijų kūrimo sistemą savo aukštosios mokyklos savivaldai.

Šeštadienį SARK nariai, kartu su LSS viceprezidentais Viktorija Žilinskaite ir Kasparu Naciumi, kalbėjo apie komiteto tikslus ir darbo kultūrą. Anot dalyvių, svarbiausi socialinių ir akademinių reikalų koordinatorių tikslai yra studijų programų komiteto įgalinimas, pozicijų formavimas ir tvarkos gairių sukūrimas bei etikos kodeksų atnaujinimas. Taip pat svarbu gerėjančios bendrabučių sąlygos, kokybės standarto sukūrimas ir maitinimo įstaigų siūloma produkcija aukštosiose mokyklose.

Dalis laiko buvo skirta ir patirties pasidalijimui. Studentų atstovai kalbėjosi, kokia situacija su bendrabučiais,  tarptautinių studentų atstovavimu, studentų atstovų koordinavimu.

Antroje dienos pusėje vyko darbo grupės, kurių metu buvo kuriamos naujos rotacijos, priėmimo į aukštąsias mokyklas, socialinių ir skatinamųjų stipendijų skirstymo sistemos. Taip pat aptarta studijoms ir gyvenimo išlaidoms skirtų paskolų skyrimo bei studijų kainos kompensavimo tvarka.

Sekmadienį vyko viso savaitgalio aptarimas. Dalyviai džiaugėsi turėdami galimybę susitikti, dalintis patirtimi bei analizuoti problemas ir kurti sistemas, kurios padėtų tas problemas išspręsti.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER