Preloader

SAVAITGALĮ VYKO LSS TARYBOS MOKYMAI „VADOVAUK“

Birželio 21 – 23 dienomis vyko LSS Tarybos mokymai „Vadovauk“, kuriuos vainikavo sekmadienį įvykęs Tarybos posėdis.

Pirmąją mokymų dieną dalyviai pradėjo baidarių žygiu

Plaukdami po du jie diskutavo apie nemokamo bakalauro idėją bei apie studentų atidirbimą baigus studijas Lietuvoje. Diskusijos metu surastus argumentus, kodėl tai gerai ar blogai, galėjo pristatyti debatų metu. Taip pat vakare vyko kiekvienos aukštosios mokyklos studentų savivaldos strateginių tikslų pristatymas be Lietuvos studentų sąjungos reakcija į juos.

Antroji diena buvo skirta trims pagrindinėms temoms – nemokamas bakalauro įgyvendinimas, skatinamosios stipendijos ir studijų kaina valstybės nefinansuojamiems studentams

Šios, šiuo metu aukštajame moksle aktualios temos, buvo įpintos į simuliaciją, kurios metu dalyviai turėjo parengti veiksmų planą išvardintoms temoms įgyvendinti. Simuliacijos metu dalyviams teko bendrauti su Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos s bei Švietimo ir mokslo komiteto atstovais. Simuliacijos pabaigoje savivaldų atstovai pristatė parengtus planus. Vakarinėje diskusijoje Organizacijos stiprinimo vadovė Kotryna Garbaliauskaitė su Tarybos nariais diskutavo apie LSS narių kompetencijų kėlimo planą ir jo būsimus įgyvendinimo etapus.

Sekmadienį įvyko LSS Tarybos posėdis

Posėdžio metu tradiciškai buvo pristatytos tarpinės LSS veiklos ir finansinės ataskaitos, kurios buvo patvirtintos bendru sutarimu. LSS prezidentas Eigirdas Sarkanas  pristatė LSP paramos fondo struktūrą, o viceprezidentė Viktorija Žilinskaitė – akademinių atostogų ir akademinės skolos parengtus apibrėžimo variantus, kuriuos Tarybos nariai patvirtino.