Psichologinės pagalbos teikimas aukštosiose mokyklose

Trečiadienį LR Seime vyko Savižudybių ir smurto prevencijos komisijos posėdis, kuriame nagrinėtas bendras Lietuvos studentų sąjungos (LSS) ir Vilniaus universiteto Studentų atstovybės (VU SA) kreipimasis (https://goo.gl/QChUuz) dėl studentų psichologinės būklės ir psichologinės pagalbos teikimo aukštosiose mokyklose (AM).

Posėdyje kalbėta, kad sutelkus suinteresuotas institucijas reikia paruošti nacionalinį reglamentą, taikomą visoms AM, padedantį inicijuoti realius pokyčius psichologinės pagalbos teikimo ir konsultavimo srityje.

Pirmąjį tyrimą (socialinės dimensijos – https://goo.gl/9CLjMq) LSS pristatė metų pražioje, problemą dėl AM pasirengimo reaguoti į atvejus, kai studentams reikia pagalbos, nagrinėti ėmėsi ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (https://goo.gl/WtLLva), o tyrimą dėl psichologinės studentų būklės ir seksualinio priekabiavimo paplitimo AM (https://goo.gl/CpKP5e) LSS atliko po vasarį praūžusių seksualinio priekabiavimo skandalų, siekiant pamatyti problemos mastą.

Tolesnis tikslas – efektyviai prisidėti prie jos sprendimo, kad studentų psichinė sveikata palaipsniui gerėtų, o pagalba AM būtų teikiama greitai, kokybiškai ir užtikrinant anonimiškumą.

Kol kas tik kelios AM ėmėsi prevenciškai spręsti minėtą problemą, todėl LSS ragina ir likusias kuo greičiau imtis realių veiksmų.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER