Nuo protų nutekėjimo į protų grąžinimą

Sausio 29 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) vyko programos „Kurk Lietuvai“ inicijuoto projekto „Finansavimo modelis išvykstantiems studijuoti į užsienį“ pristatymas. Projekto siekis yra ne vien tik sukurti finansavimo modelį pilnoms studijoms užsienyje su parengtais atrankos kriterijais, bet ir sukurti studentų grąžinimo mechanizmą.

„Kurk Lietuvai“ svetainėje rašoma, jog UNESCO duomenimis pasaulyje yra beveik 12 tūkstančių lietuvių studijuojančių užsienyje. Ryškėja problema, kad į užsienį studijoms išvykę lietuviai negrįžta, todėl prarandame dalį gabiausių šalies piliečių.

27537006_1567656746604433_1647626178_o

Lietuvos studentai vyksta į užsienį siekdami geresnės studijų kokybės, tarptautinės patirties bei asmeninio tobulėjimo vedami. Siekiant gabiausiems studentams suteikti galimybę studijuoti prestižiškiausiuose užsienio universitetuose ir grąžinti juos atgal į Lietuvą, Vyriausybės prioritetų sąraše buvo suformuotas darbas sukurti tokį modelį. Išvažiavimas studijuoti į užsienį yra neišvengiamas procesas daugelyje išsivysčiusių pasaulio šalių, todėl šis projektas galėtų tapti valstybės įrankiu prisidedančiu prie protų nutekėjimo pakeitimo į protų grąžinimą.
Pristačius modelį vyko diskusija su studentų atstovais, kuria buvo siekiama aptarti trūkumus bei identifikuoti neapgalvotas detales, kurias būtina įtraukti į modelio struktūrą.

Susitikime dalyvavo Lietuvos studentų sąjungos bei Vilniaus universiteto studentų atstovybės atstovai, Premjero patarėja švietimo, mokslo ir kultūros klausimais bei projekto koordinatoriai, šiuo metu atliekantys stažuotę ŠMM.

Dalyviams buvo pristatytas projekto modelis ir pateikta rekomendacinė projekto tvarka.

 

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER