Preloader

Nuo dziudo pakylos iki MRU Studentų atstovybės prezidentės posto

Sausio 27 dieną įvyko visuotinis oficialių Mykolo Romerio universiteto Studentų atstovybės (MRUSA) narių susirinkimas. Jo metu išrinkta nauja organizacijos prezidentė Komunikacijos ir skaitmeninės rinkodaros antrakursė Aleksandra Kostojanskaja. Kviečiame iš arčiau susipažinti su ja ir jos komanda. 

Kodėl nusprendei kandidatuoti į MRUSA prezidentės poziciją?

Tai buvo labai apsvarstytas žingsnis mano gyvenime. Manau, kad bet koks žmogus kandidatuodamas į prezidento poziciją turi gerai įvertinti visas galimybes ir atsakomybes. 

Aš matau prasmę šioje organizacijoje, noriu kad studentų balsas visada būtų išgirstas, nes kas, jei ne mes, galime pasirūpinti universiteto studentų ateitimi. Taip pat, turėjau ne vieną pokalbį su komandos nariais, iš kurių sulaukiau begalinį palaikymą. Jeigu žmonės tiki manimi, reiškia aš iš tikrųjų galiu padaryti tai, todėl prisiėmiau atsakomybę už organizaciją ir esu pasiruošusi atiduoti visas jėgas jai.

Ką kaip nauja vadovė norėtum pasiekti? Kokius pokyčius įgyvendinti?

Tikslų iš tikrųjų yra nemažai. Būtent dabar kartu su komanda bandome tinkamai sudėlioti prioritetus. Vienas iš svarbiausių tikslų šiuo metu yra reglamentuoti tvarką, pagal kurią MRU studentai, nepriklausomai nuo jų studijų finansavimo pobūdžio, galės pretenduoti į skatinamąją stipendiją lygiavertiškai. Taip pat vyksta aktyvus darbas kuriant MRU studentų atstovų sistemą ir ją įgalinant. Aišku, ruošiamės ir didžiausiam tradiciniam MRUSA renginiui MRU nakčiai.

Kokias esmines problemas įžvelgi jūsų aukštojoje mokykloje? Bendrai aukštajame moksle?

Manau, kad šią problemą lengvai galimą priskirti tiek mūsų aukštajai mokyklai, tiek visam aukštajam mokslui – tai studijų finansavimas bei parama studentams. Siekdamos finansinio stabilumo, aukštosios mokyklos yra priverstos kovoti dėl kiekvieno studento krepšelio, pamiršdamos pagrindinį savo tikslą suteikti kokybiškas studijas. Tuo tarpu daugelis studentų yra priversti pasirūpinti savimi finansiškai studijų laikotarpiu ir pirmu numeriu turi rinktis darbą, o ne studijas, dėl ko kenčia jų studijų rezultatai, kyla studentų nubyrėjimo problema.

Trumpai pristatyk savo komandą: kokie žmonės padės tau įgyvendinti tikslus? Kokios yra jų atsakomybės?

Mano komandą sudaro 10 žmonių: 

Viceprezidentė Gabija Juzėnaitė. Nors ilgą laiką MRUSA buvo atsisakiusi šių pareigų, per dvi savaites supratau, kad negalėčiau išgyventi be jos. Gabija atsakinga už gerų santykių palaikymą tarp Prezidiumo narių, koordinuoja studentų atstovų sistemos kūrimą ir tiesiog visada yra šalia, kai man labiausiai to reikia. 

Socialinių ir akademinių reikalų komiteto (SARK) pirmininko pareigas užima Dovydas Vanagas. Nors Dovydas yra pirmakursis, tik atėjęs į atstovybę jis puikiai žinojo, kad dirbs kartu su SARK komanda. Aš tikiu, kad jo begalinė motyvacija bei, svarbiausia, noras, leis pasiekti nuostabių tikslų. 

Kultūros komiteto pirmininkės pareigas užima Neringa Žukauskaitė. Nors tai yra ne pirmi metai, kai Neringa koordinuoja šio komiteto veiklą, svarbiausias šių metų tikslas yra MRU nakties, kuri negalėjo įvykti 2 metus dėl pandeminės situacijos, organizavimas.

Ryšių su Visuomene komiteto pirmininko pareigas užima Arminas Baronas, kuriam kartu su komanda jau puikiai pavyko atnaujinti MRUSA tinklalapį, tačiau jo tikslai tuo nesibaigia. 

Rinkodaros komiteto pirmininko pareigas užima Tomas Veršilo. Tomas dar net neužimdamas pareigų per trumpą laiką sugebėjo rasti tiek trumpalaikius, tiek ilgalaikius rėmėjus, todėl tai, kad būtent jis koordinuos šio komiteto veiklą, nesukėlė abejonių.

Šio komiteto atgaivinimu labai džiaugiuosi. Tai yra Projektų komitetas, kurio pirmininkės pareigas užima Gabija Rokytė. Nors įsivažiuoti į šią veiklą nėra lengva, manau, kad per praktiką pavyks pasiekti norimų rezultatų. 

Žmogiškųjų išteklių komiteto pirmininkės pareigas užima Gabrielė Vilkytė. Gabrielė šio komiteto veiklą taip pat koordinuoja jau antrus metus ir jai puikiai sekasi. Būtent Gabrielės dėka MRUSA turi didžiausią ir labiausiai motyvuotą komandą, o to organizacijoje nebuvo pastaruosius kelerius metus. 

Darbo nebijanti ir visada geros nuotaikos, būtent tokia yra administratorė ir LSP koordinatorė Kornelija Bajalytė. 

Siekiant palaikyti glaudžius ryšius su MRUSA VSA padaliniu, esančiu Kaune, MRUSA VSA pirmininkės pareigas užima Aurėja Kaminskaitė.

Papasakok apie save: ką mėgsti veikti laisvalaikiu? Kokia yra tavo didžiausia svajonė?

Visą laisvą laiką, kurio dažniausiai būna labai mažai, stengiuosi praleisti sportuodama, kadangi 10 metų savo gyvenimo praleidau dziudo sporto salėje. Stengiuosi kiekvieną laisvą vakarą praleisti būtent ten. 

Iš tikrųjų, aš nesu tas žmogus, kuris yra linkęs daug svajoti. Manau, kad mano svajones daug geriau vadinti tikslais, nes geriau siekti savo tikslų, nei laukti kol svajonės išsipildys.