Preloader

Mokymuose „Vadovauk“ – diskusijos apie aukštojo mokslo politiką ir organizacijos stiprinimą

Liepos 15–17 dienomis Varėnos rajone vyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) mokymai „Vadovauk“, skirti studentų savivaldų vadovams, ir LSS Tarybos posėdis. Visą savaitgalį kartu praleidę lyderiai diskutavo aktualiais aukštojo mokslo politikos klausimais ir įgyjo atstovavimo bei organizacijos valdymo žinių.

Pasidalinta skirtingomis patirtimis

Penktadienį ir šeštadienį vyko paskaitos bei praktiniai užsiėmimai apie organizacijos struktūrą, lyderio komunikaciją, biudžeto planavimą ir pokyčių valdymą. 

Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos Studentų atstovybės prezidentė Goda Kiaunytė teigia, kad mokymai padėjo ne tik įgyti žinių, bet ir buvo puiki platforma pasidalinti patirtimi tarp studentų savivaldų: „Paskaitos apie biudžeto planavimą ir komunikaciją man buvo naudingiausios, tačiau visas mokymų turinys paskatino į veiklą pažiūrėti iš kitos pusės: lanksčiau ir kūrybingiau. Vyko daug gerų diskusijų, kurios padėjo susipažinti su kitų savivaldų veikla, suteikė motyvacijos ir noro panaudoti įgytas žinias.“

Tarybos posėdyje – dėmėsys apmokamoms praktikoms ir organizacijos stiprinimui

Sekmadienį vykusiame Tarybos posėdyje savivaldų lyderiai išsakė savo nuomone apie LSS narystės strategiją ir artėjančią Sąjungos Asamblėją. Jiems buvo pristatytos bendrabučių kokybės standarto kūrimo gairės. Šis dokumentas padės kiekvienai studentų savivaldai  identifikuoti trūkumus ir siūlyti pokyčius gerinant aukštųjų mokyklų apgyvendinimo paslaugų kokybę.

Kauno kolegijos Studentų atstovybės prezidento Manto Gutausko teigimu, posėdyje aptartas apmokamų praktikų klausimas yra itin aktualus, o ypač kolegijose, kur didelę dalį studijų programos sudaro praktika: „Tarybos posėdžio metu kalbėjome apie tai, kad vienas iš žingsnių apmokamų praktikų link – pokyčiai praktikos sutartyje. Šiuo metu Švietimo, mokslo ir sporto ministerija pateikia pavyzdinį sutarties variantą, kurį aukštosios mokyklos gali keisti. Jei pagrindinės sutarties sąlygos būtų vienodos nacionaliniu lygmeniu, jose galėtų atsirasti ir dalis apie praktikos metu patirtų išlaidų kompensavimą arba jų apmokėjimą.“

Posėdžio metu LSS prezidentas Vytautas Kučinskas pristatė tarpines veiklos ir finansų ataskaitas.