“Mobility Windows“ pristatymas Vengrijoje

Balandžio 24 – 25 d. Budapešte, Vengrijoje vyko susitikimas “Peer learning activities“, susijęs su mobilumo langų (“Mobility Windows“) įtaka ir jų vykdymu aukštajame moksle. Susitikimą organizavo Vengrijos nacionalinė agentūra (Tempus public foundation), atsakinga už tarptautinių bendradarbiavimo, studentų judumo programų koordinavimą. Susitikime dalyvavo aukštųjų mokyklų, nacionalinių agentūrų bei valstybinių institucijų atstovai iš Vengrijos, Estijos, Latvijos, Slovakijos, Čekijos, Rumunijos, Kroatijos, Belgijos, Lenkijos, Slovėnijos.

Susitikimo metu buvo pristatytas mobilumo lango apibrėžimas, kurį siūlo akademinio bendradarbiavimo asociacija (ACA): „Mobilumo langas, tai tam tikras laiko periodas, įtrauktas į studijų programos aprašą, kuris numatytas tarptautiniam studentų judumui“.

Galimi 4 mobilumo langų pritaikymo būdai:

  • Neprivalomas mobilumas su laisvai nustatytu turiniu (Op-Lop) – lanksčiausias mobilumo langų tipas;
  • Privalomas mobilumas su aiškiai nustatytu studijų programų turiniu (Ma-Hip) – struktūriškiausias mobilumo langų tipas;
  • Privalomas mobilumas su laisvai nustatytu studijų programų turiniu (Ma-Lop) – lankstesnis atsižvelgiant į mobilumo turinį, griežtesnis, atsižvelgiant į mobilumo laikotarpius ir rūšis;
  • Neprivalomas mobilumas su aiškiai nustatytų studijų programų turiniu (Op-Hip) – Griežtesnis atsižvelgiant į studijų programų turinį, lankstesnis, atsižvelgiant į mobilumo laikotarpius ir rūšis.

Vengrijoje tarptautiškumas išskiriamas kaip viena svarbiausių temų aukštojo mokslo „darbotvarkėje“. Tai parodo ir nacionaliniuose teisės aktuose naujoms studijų programoms esantis reikalavimas turėti galimybę mobilumo langui. Tuo tarpu, kitose Rytų ir Centrinės Europos šalyse nėra nacionalinio fokuso ties tarptautiškumu, nėra jokių teisės aktų, kuriuose numatyta privaloma ar pasirenkama mobilumo galimybė.

Toje šalių grupėje yra ir Lietuva, kurioje nėra teikiama svarba mobilumui ir jo skatinimui. Dabartinėje situacijoje Lietuva turi ir daugiau temų, ties kuriomis turėtų susikoncentruoti.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER