Preloader

LSS Tarybos posėdyje lankėsi Švietimo ir mokslo viceministras

Viena aktualiausių temų studentų tarpe šiuo metu yra konsolidacija (aukštųjų mokyklų jungimasis). Daugumai kyla klausimas, kurios aukštosios mokyklos ketina jungtis, kiek jų bus ir kas laukia studijuojančių. Šis klausimas neaplenkė ir Šiauliuose vykusio Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Tarybos posėdžio, kuriame svečiavosi Švietimo ir mokslo viceministras Giedrius Viliūnas.

Liūdna ateities prošvaistė?

2017 m. balandžio 28 d. Ministro pirmininko sudaryta valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo grupė pateiks Vyriausybei valstybinių aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimo planą. Viceministras posėdyje dalinosi apie tai, kas dabar vyksta, ties kokiais klausimais dirbama rengiant planą. Tarybos nariai (Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų atstovybių prezidentai) taip pat galėjo uždavinėti jų aukštajai mokyklai aktualius klausimus, kelti diskusijas. Liūdesį kelia mažėjantis studentų skaičius, kuris iškelia natūralų klausimą: ar mums tikrai reikia tiek auštųjų mokyklų, kiek jų yra šiandien, jei ateityje turėsime mažą studentų skaičių.

Studentų nuomonė labai svarbi

Viceministras posėdžio metu ne kartą minėjo, jog kalbant, apie konsolidaciją labai reikalingas yra studentų palaikymas ir įsitraukimas. Studentai buvo drąsinami nebijoti kelti diskusijų, išsakyti savo nuomonę, teikti savo pasiūlymus. Giedriaus Viliūno žodžiais tariant, nors ir daug jaunų žmonių išvykta, norėtųsi sudaryti sąlygas, jog ne tik mes, bet ir ,,pasaulis ateitų į Lietuvą“.