Preloader

LSS kreipėsi į universitetus ir kolegijas dėl studentų saugumo užtikrinimo 

Pirmadienį Lietuvos studentų sąjunga (LSS) kreipėsi į Lietuvos universitetų rektorių konferenciją (LURK) ir Lietuvos kolegijų direktorių konferenciją (LKDK), siekdama atkreipti dėmesį į prevencinių koronaviruso plitimo priemonių laikymąsi aukštosiose mokyklose.

Sulaukusi studentų nuogąstavimų dėl saugumo reikalavimų užtikrinimo šalies universitetuose ir kolegijose, kreipimesi Sąjunga primena apie būtinąsias ir papildomas prevencijos priemones kaip saugių atstumų laikymasis, srautų valdymas, patalpų vėdinimas bei dezinfekcija, studentų lankomumo žymėjimas, nuolatinis informavimas apie galiojančius reikalavimus ir t. t.

„Dabartiniai COVID-19 atvejų skaičiai kelia nerimą, todėl labai svarbu, kad akademinė bendruomenė neatsipalaiduotų ir griežtai laikytųsi būtinųjų prevencijos priemonių“, – sako LSS Prezidentas Vytautas Kučinskas.

Jo teigimu, kintanti situacija reikalauja tuo metu tinkamiausių sprendimų: „Nors ir pasisakome už kontaktinį mokymąsi, kaip formą įgyti kokybiškesnes studijas ir sėkmingiau integruotis į akademinę bendruomenę, šiuo metu kviečiame aukštąsias mokyklas pagal galimybę pradėti pavasario semestrą mišriu arba nuotoliniu būdu. Juk svarbiausia – sveikata ir saugumas.“

V. Kučinskas pabrėžia, kad svarbus ne tik aukštųjų mokyklų, bet ir pačių studentų sąmoningumas. „Kiekvienas turime jausti atsakomybę ne tik už save, bet ir šalia esantį, todėl tinkamai dėvėkime apsaugines veido kaukes (dar geriau – respiratorius), laikykimės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo, profilaktiškai testuokimės ir žinoma – vakcinuokimės“, – skatina LSS Prezidentas.

LSS yra vienintelė nacionaliniu lygmeniu studentams atstovaujanti organizacija, svečio teisėmis dalyvaujanti LURK ir LKDK veikloje.