Preloader

LSS Asamblėja: diskusijos apie aukštojo mokslo ateitį ir dovana Ukrainai

Rugpjūčio 26–28 dienomis Klaipėdoje ir Šventojoje vyko Lietuvos studentų sąjungos (LSS) Asamblėja. Tai jau 23 metus vykstantis studentų lyderių susitikimas. Šiemet dėmesys skirtas aukštojo mokslo ateities vizijai ir globalių problemų sprendimui.

Diskusijos apie aukštojo mokslo kokybę ir ateitį

Asamblėjos metu dalyviai klausėsi 8 pranešimų ir dalyvavo 24 diskusijose apie organizaciją, atstovavimą studentams, studijų lankstumą ir kokybę.

„Gimė daug minčių ir idėjų, Turbūt svarbiausia – kad universitetas nėra tik keturios sienos ir ateityje ši tendencija tik dar labiau išryškės. Aukštasis mokslas negali atsilikti nuo technologijų pažangos ir asmenybės elgesio pokyčių“, – sako LSS atstovė Gabrielė Šturmaitė.

Jos teigimu, diskusijose akcentuota lanksčių, individualiems studentų poreikiams ir besikeičiančiai aplinkai pritaikytų studijų svarba: „Esame vieni iš valstybės pažangos strategijos „Lietuva 2050“ bendrakūrėjų. Norime, kad studentų, kurie ir kurs Lietuvos ateitį, idėjos, taptų strateginiais tikslais, kurie ir užtikrins aukštojo mokslo pažangą.

Globalioms problemoms – studentiški sprendimai

Antrąją renginio dieną vyko Europos parlamento darbo simuliacija. Asamblėjos dalyviai įsikūnijo į 16 šalių narių vaidmenis ir ieškojo būdu, kaip spręsti klimato kaitos, LGBT bendruomenės teisių ir karo Ukrainoje klausimus.

„Kalbėti apie tai, kas vyksta ne tik aukštajame moksle, bet ir aplink mus yra labai svarbu. Toks ir buvo simuliacijos tikslas – supažindinti studentų atstovus su situacija kitose valstybėse ir paskatinti juos imtis iniciatyvos įgyvendinant pokytį savo aukštųjų mokyklų bendruomenėse“, – pasakoja G. Šturmaitė.

LSS atstovė atskleidžia, kad simuliacijos metu kilo įdomių idėjų: „Dalyviai siūlė įkurti specialų fondą, kurio lėšomis būtų mažinamos neigiamos klimato kaitos pasekmės regione, skirti dėmesį moksleivių ir studentų švietimui apie lytiškumą bei aktyviai reiškė palaikymą Ukrainai ir šalies narystei Bendrijoje.“

Gimtadienio proga – dovana Ukrainai

Šeštadienį LSS paminėjo savo gimtadienį. Šventės proga organizacijos Alumni surinko 1516 eurų, kurie buvo pervesti Laisvės TV organizuojamai akcijai „Legion Of Boom“. Lėšos bus skiriamos dronų kamikadzių pirkimui. Tai dar vienas ginklas Ukrainos kovoje prieš agresorių.

„Skaičius – simbolinis. 15 plius 16 lygu 31 – būtent tiek metų šiemet suėjo Sąjungai“, – sakė LSS garbės narys Mindaugas Reinikis.

LSS gimtadienio proga ant jūros kranto tradiciškai uždegtas LSS laužas ir sudainuoti studentų savivaldų himnai.