Preloader

LSS Alumni Kotryna Kanclerytė: Alumnai – organizacijos praeities atvaizdas, dabarties ambasadoriai, saitas į ateitį

Bet kokios organizacijos alumnai yra jos praeities atvaizdas, dabarties ambasadoriai ir saitas į ateitį. Teisingai dirbant su buvusiais atstovybės nariais, galima pasiekti itin didelių ir kokybiškų rezultatų. Abipusis santykis su alumnais gali sukurti didelę pridėtinę vertę ir pozityvų pokytį bendruomenėje.

Organizacijos bendravimas su alumnais gali būti paprastas – tęstinė iniciatyva įtraukiant alumnus į savo veiklą, mintimis grąžinant juos į praėjusias dienas, suteikiant vidinio žmogaus jausmą ir statusą. Verta pagalvoti, ar alumnai žino, kaip sekasi jų atstovaujamai organizacijai, ar jie turi, kuo pasigirti kolegoms, kaip jų puoselėta organizacija auga.

Dažnai kartoju, jog darbas atstovybėje yra prasmingas ir dėl to, kad juo kuriame bendruomenę. Bendruomenės jausmo vedami alumnai norės grįžti organizacijai grąžinti bent dalį to, ko ji išmokė juos: perduoti savo sėkmingus pavyzdžius jauniems ir dar nepatyrusiems, mokytis kartu su jais ir iš jų. Pataisyti klaidas, kurias mato, ir tuo pat metu suteikti laisvės kurti bei patirti savų pamokų.

Įtraukti alumnai gali labai stipriai padėti valdyti atstovybę, kurioje praleido daug laiko, pavyzdžiui, dirbdami atstovybės ar net aukštosios mokyklos organuose, komitetuose. Puiku, jeigu alumnai dalyvauja kuriant ir formuojant atstovybės ateitį.

Žinoma, kiekviena organizacija yra skirtinga ir gali pasiūlyti alumnams skirtingų dalykų, visi alumnai skirtingi ir gali turėti labai įvairių charakteristikų. Nors ir kiekvienas atvejis unikalus, bendravimo ir bendruomenės vertė universali – ją plėsti ir puoselėti yra būtina.