Preloader

LKA Studentų atstovybės prezidentas: ši pozicija įpareigoja prasmingai veiklai

Ignas Vytautas Kargaudas – ne tik Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos (LKA) Tarptautinių santykių programos studentas, bet ir šios aukštosios mokyklos Studentų atstovybės (SA) prezidentas. Jis tikina, kad prisiimdamas šią atsakomybę žinojo, jog LKA SA prezidento pozicija įpareigoja prasmingai veiklai ir atsakomybei už kariūnų gerovę. Kviečiame su Ignu Vytautu susipažinti iš arčiau!

Kodėl nusprendei studijuoti LKA?

Visą gyvenimą mane domino karyba ir istorija. Kambaryje, kuriame gyvenau būdamas vaikas, iš trijų knygų lentynų bent dvi buvo skirtos knygoms apie karines kampanijas, mūšius, ginklus, valstybių, imperijų, žmonių istorijas ir panašiai.

Likus metams iki stojimo į LKA atlikau 9 mėnesių tarnybą kariniame dalinyje, kuriame kažkada tarnavo mano prosenelis. Norėjau iš arčiau susipažinti su šauktinio kasdienybe. Galiausiai, po šaukimo įstojau į akademijos tarptautinių santykių studijas, kurios idealiai atitinka mane dominančius dalykus.

Kodėl nusprendei ateiti į SA?

Mano pažintis su LKA SA buvo ganėtinai atsitiktinė. Kai dar buvau pirmakursis, SA ieškojo studentų atstovo iš kiekvienos kuopos. Mane pasiūlė ir po atrankos prisijungiau prie SA. Vėliau tapau prezidento pavaduotoju ir užsiėmiau įvairių projektų ir veiklų įgyvendinimu.

Kodėl nusprendei siekti LKA SA vadovo pozicijos?

LKA SA renkant kandidatus į prezidento postą egzistuoja graži tradicija simboliškai pasiūlyti kandidatą iš savo kolegų tarpo. Mane kandidatuoti paragino bendražygiai. Prisiimdamas šią atsakomybę žinojau, kad galimybė tapti LKA SA prezidentu įpareigoja prasmingiems, svarbiems darbams, kurie lemia kasdienę kariūnų veiklą.

Nuo rinkimų praėjo kiek daugiau kaip mėnuo, kaip jautiesi šiose pareigose?

Iki rinkimų jaučiausi labai gerai. Per rinkimus jaučiausi labai gerai, o po rinkimų jaučiuosi dar geriau!

Kokius tikslus iškėlei sau ir atstovybei? Ką norėtum pakeisti savo aukštojoje mokykloje? 

Šiuo metu itin artimai bendradarbiaujame su Kauno kolegijos SA – organizuojame Lietuvos studentų sąjungos (LSS) sąskrydį. Mano kolegos idėjo daug pastangų, kad šiame renginyje būtų jaučiama kariūniška dvasia.

Mums taip pat aktualios kariūnų finansinės problemos, kurias LKA SA atstovai aktyviai kelia tiek akademijoje, tiek Krašto apsaugos ministerijoje, tiek kitose atsakingose institucijose.

Galiausiai, norėčiau stiprinti ryšį su kariūnais, kad galėtume operatyviai iš jų sužinoti apie esamas problemas ir rūpesčius.

Prie LSS tikrųjų narių LKA SA prisijungė pakankamai neseniai: kokią naudą jums duoda būvimas Sąjungoje? 

Mums svarbus būvimo bendruomenėje jausmas. Aktyviai įsitraukiame į kitų SA iniciatyvas ir renginius, ypač pirmakursių krikštynas. Įsitraukimas į tokias veiklas leidžia patyrusiems mūsų organizacijos kariūnams pasidalinti savo gerąją patirtimi, žiniomis ir užmegzti draugystes su kitų SA nariais.

Kas tau padeda veikiant kariūnų labui?

Visų pirma, norėčiau padėkoti prieš mane SA vadovavusiam kariūnui Jurgiui Bekampiui. Jis nuosekliai perdavė man darbus ir atsakomybes ir yra tarsi mano mentorius.

Kariūnai J. Bekampis ir Simas Šlakaitis taip pat deda daug pastangų ir darbo, siekiant, kad kariūnams būtų padidintos išmokos. 

Norėčiau paminėti ir kariūną Eugenijų Rubiną, kuris ne tik įvykdo visas patikėtas užduotis, bet ir rodo iniciatyvą, kaip prisidėti prie LKA kariūnų gerovės, pasižymi aštriu protu ir greitu mąstymu.

Ką mėgsti veikti laisvalaikiu? Kokia yra tavo didžiausia svajonė?

Mėgstu rengti ir dalyvauti protmūšiuose, kolekcionuoti monetas, žemėlapius. Mėgdavau (ir dabar mėgstu) keliauti po užsienio šalis. 

Didžiausia svajonė surengti žaidimų šou, kurio dalyviai netikėtai atsiradę atsitiktinėse Žemės vietose turėtų kuo greičiau nusigauti į kitą nurodytą pasaulio tašką. 

Taip pat labai norėčiau išmokti daugiau užsienio kalbų ir iškilus poreikiui, įvykdyti savo pareigą.