Lietuvos kolegijų direktorių konferencija

Sausio 31 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje (ŠMM) vyko Lietuvos kolegijų direktorių konferencijos (LKDK) posėdis. LKDK yra asociacija, vienijanti 22 narius (12 valstybinių kolegijų ir 10 nevalstybinių kolegijų direktorių). Posėdyje dalyvavo ir Lietuvos studentų sąjungos (LSS) atstovai – prezidentas Eigirdas Sarkanas bei viceprezidentas Kasparas Nacius.

Konferencijos metu buvo pristatyti studijų krypčių laikinojo akreditavimo kriterijai bei 2017 m. LKDK prezidento, komitetų, revizoriaus  veiklos bei finansinė ataskaitos. Buvo tvirtinimas LKDK generalinis sekretorius. Šiuo metu konferencijos prezidentas yra Utenos kolegijos direktorius prof. dr. Gintautas Bužinskas.

IMG_1306

LSS prezidentas E. Sarkanas posėdžio dalyviams priminė apie visų aukštųjų mokyklų rektoriams ir direktoriams siųstą raštą, kuriuo buvo prašoma Lietuvos studentų sąjungai suteikti informaciją apie tai, kaip jų atstovaujamose aukštosiose mokyklose sekėsi vykdyti studentų rotaciją pagal Mokslo ir studijų įstatyme priimtą gerai besimokančio studento sąvoką bei studentų pasiekimų lygmens nustatymo principus. Taip pat LSS vadovas ragino dar neatsakiusius į raštą tai padaryti ir suteikti reikiamą informaciją.

Vykstant posėdžiui buvo iškeltas klausimas dėl bendrabučių finansavimo. Vienas LKDK narių teigė, jog anksčiau Lietuvos studentų sąjunga dėl lėšų bendrabučių renovacijai kreipdavosi į LR Vyriausybę. „Problemos, susijusios su studentų bendrabučiais, mums yra žinomos. Dalis bendrabučių yra nerenovuotų arba netgi nerenovuotinų, tačiau studentai vis tiek yra priversti gyventi tokios būklės bendrabučiuose, kadangi – arba dėl pajamų trūkumo negali sau leisti nuomotis kambario geresniame bendrabutyje. Kita problema, kad nepaisant to, jog kai kurie bendrabučiai ir yra renovuoti, renovuota yra tik jų išorė, o ne vidus. Problemas, susijusias su bendrabučiais, Lietuvos studentų sąjunga bando spręti nuolatos ir artimiausiu metu mes šį klausimą vėl inicijuosime, “ – kalbėjo E. Sarkanas.

Kitas LKDK posėdis vyks kovo 1 d.

Post a Comment

Your email is kept private. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Susisiekite su mumis

Šiuo metu mes neprisijungę, palik mums žinutę, į ją atsakysime artimiausiu metu!

Klauskite, mes Jums atsakysime.

Spauskite ENTER