Preloader

KU Studentų sąjungos prezidentas: „Po vieną mes nieko nepasieksime“

Kovo 4 dieną vykusioje Klaipėdos universiteto Studentų sąjungos (KUSS) ataskaitos teikimo ir rinkimų konferencijoje išrinktas naujas KUSS prezidentas Aidas Čurovas. Jis yra Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto I kurso jūrų transporto inžinerijos studentas. Aidas įsitikinęs, kad užsibrėžtų tikslų reikia siekti drauge: „Po vieną mes nieko nepasieksime ne tik asmeniškai, bet ir kaip organizacija. 

Kodėl nusprendei kandidatuoti į KUSS prezidento postą?

Ši mintis neatėjo per dieną ar dvi. Prireikė daug ryžto ir noro. Tikrai ne vienas ir ne du vakarai buvo praleisti apmąstant, ar verta, o jei verta, ką daryčiau kitaip. Daug prisidėjo tėvai, palaikydami mane, draugai taip pat atliko savo vaidmenį, siekdami paskatinti mane. Galiausiai, suvokiau, kad yra minčių, yra idėjų važiuojam. 

Dar spalio mėnesį daugelis skeptiškai žiūrėjo į tai, jog tapsiu viceprezidentu būdamas pirmakursis, kas tikrai blaškė mintis, tačiau laikui bėgant aplinkiniai pamatė, kad galiu, sugebu ir pagyrė. Tikrai žinau, kad ir dabar yra kraipančių galvą, tačiau tikiu savimi, tikiu, kad galiu, bet svarbiausia, kad turiu stiprią, jauną ir panašius tikslus turinčią komandą. 

Ką prieš tai veikei KUSS? Kokios buvo tavo pareigos?

Be to, kad užėmiau KUSS viceprezidento pareigas, buvau KUSS Tarybos narys bei Finansų paieškos ir rinkodaros komiteto narys.

Kokie yra tavo, kaip naujo organizacijos vadovo, tikslai?

Per patį pirmą susirinkimą tapęs prezidentu chebrai pasakiau, kad labiausiai noriu, jog komanda būtų stipri iš vidaus, nes be to, tai nebūtų komanda. Po vieną mes nieko nepasieksime ne tik asmeniškai, bet ir kaip organizacija. 

Kiti tikslai sustiprinti ryšius su Klaipėdos aukštųjų mokyklų studentų savivaldomis, nepamirštant ir ryšio palaikymo su visos Lietuvos studentų savivaldomis, skatinti akademinį sąžiningumą, nes tai yra viena iš 5 KUSS vertybių ir aktyvinti organizacijos Alumni klubą. Taip pat sieksiu stiprinti KU ir KUSS vardą. 

Kaip manai, su kokiomis didžiausiomis problemomis susiduria KU studentai? Kaip planuojate jas spręsti?

Mano nuomone, viena iš problemų yra tvarkaraščių suderinimas: neseniai dėl to atsirado problemų su dėstytojais, kurių negalime praleisti pro akis. 

Problemų yra ir daugiau ir sprendžiant jas man svarbiausia vadovautis KUSS misija: Tikslingai veikianti studentų organizacija, atstovaujanti studentų interesams, sprendžianti jiems aktualius klausimus ir inicijuojanti pokyčius.

Kaip vertini nacionalinę aukštojo mokslo politiką Lietuvoje? Kokios permainos yra būtinos, kad būti studentu būtų gera?

Manau, kad šiuo metu svarbiausia atkreipti dėmesį į socialines problemas: aukštasis mokslas turėtų būti vienodai prieinamas visiems, tvariau finansuojamas (kalbant tiek apie pačias studijas, tiek studijų aplinką) ir žinoma, turėtume siekti socialinės dimensijos įgyvendinimo.

Pristatyk savo komandą, kokie žmonės tau padės darbuotis?

Viceprezidentė Diana Šarkaitė 

Organizacinių reikalų koordinatorė Gintarė Šarkaitė 

Ryšių su visuomene koordinatoriai Dovydas Bertašius ir Patricija Petraitytė 

Finansų paieškos ir rinkodaros koordinatorius Augustas Andruška 

Žmogiškųjų išteklių koordinatorė Ramunė Litvinovaitė 

Socialinių ir akademinių reikalų koordinatorė Ugnė Dementavičiūtė 

IT ir LSP koordinatorius Airidas Rupšas

Koks esi už sąjungos ribų? Ką mėgsti veikti laisvalaikiu? 

Už sąjungos ribų išties esu labai paprastas ir komunikabilus žmogus. Labai mėgstu būti apsuptas draugų, su jais leisti laiką. Esu atsakingas ir retai pametu galvą nuo pečių. Laisvalaikiu dažnai būnu draugų apsuptyje. Žaidžiu futbolą, tinklinį, domiuosi krepšiniu bei skiriu laiko poilsiui žaisdamas kompiuterinius žaidimus.

Kokiomis vertybėmis ir principais vadovaujiesi gyvenime?

Gyvenime vadovaujuosi keliais principais: pirma darbai, tada tai, ką noriu veikti. Vengiu žodžių tingiu ar pavargau“, kai tai visiškai neatitinka realybės, bei elgiuosi su kitais taip, kaip noriu, kad būtų elgiamasi su manimi. Svarbiausios vertybės man empatija, žmogaus tikrumas bei asmeninio tobulėjimo siekis.