Preloader

KTU Studentų atstovybės prezidentas: ne tik studijos, bet ir jų sąlygos turi būti aukštos kokybės

Prieš kiek daugiau kaip du mėnesius Kauno technologijos universiteto Studentų atstovybė (KTU SA) išrinko naują prezidentą – elektros inžinerijos ketvirtakursį Daną Černecką. Įsibėgėjus jo kadencijai, kviečiame iš arčiau susipažinti su KTU SA vadovu, jo tikslais bei pomėgiais. 

Kodėl atėjai į atstovybę?

Atėjau į atstovybę, nes mokykloje nelabai įsitraukiau į popamokines veiklas, todėl įstojus į universitetą atsirado noras kompensuoti tai.

Ką veikei ir ką pasiekei prieš tapdamas KTU SA prezidentu?

Buvau KTU Elektros ir elektronikos Studentų atstovybės organizacinių reikalų koordinatorius. Vėliau tapau to pačio padalinio pirmininku. Kartu su komanda pavyko atkurti tuo metu nusilpusią akademinę padalinio veiklą, iškelti atstovybės nario, kaip kompetentingo akademinių procesų žinovo, autoritetą prieš universiteto administraciją. 

Kas paskatino tave kandidatuoti ir siekti šios pozicijos?

KTU SA yra gan daug pasiekusi ir tikrai džiugiuosi girdėdamas, kad daug dėmesio skiriame studijų kokybei ir atstovavimui. Tačiau sau dar turime atsakyti į klausimą, ar tikrai kokybė yra geriausia, kokia galėtų būti. 

Kita priežastis paprastesnėKTU man antri namai, o KTU SA antra šeima, todėl norisi ją stiprinti toliau.

Ką darysi kitaip nei darė prieš tave buvę prezidentai?

Sunku atsakyti nenuvertinus buvusių stiprių žmonių, kurie užėmė šią poziciją. Per visus 3,5 metų atstovybėje pastebėjau vieną dalyką gan didelė dalis prezidentų savo tikslus orientuodavo į organizacijos vidų ir ne tiek į išorę. Aš norėčiau, kad mano kadencijos metu būtų kitaip.

Koks yra vienas tikslas, kurį labiausiai nori pasiekti per šią kadenciją?

Įvykdyti nacionalinį tyrimą, orientuotą į studentų motyvaciją savarankiškam mokymuisi. 

Pristatyk savo komandą: kas tau padės dirbant studentų labui?

Mano avenžeriai: viceprezidentas Ignas Galicinas, žmogiškųjų išteklių koordinatorė Giedrė Grigonytė, administracinių reikalų koordinatorius Gytis Nadvaravičius, kokybės valdymo koordinatorė Marija Kudabaitė, akademinių procesų koordinatorius Matas Grigošaitis, socialinių reikalų koordinatorė Evelina Stonkutė, tarptautinių studentų reikalų koordinatorius Larsas Jaseliūnas, organizacinių reikalų koordinatorius Rokas Ulinauskas, verslo projektų koordinatorė Ugnė Gintaraitė ir ryšių su visuomene bei komunikacijos koordinatorė Gabija Jakaitė.

Kadangi esi ne tik KTU SA prezidentas, bet ir LSS Tarybos narys, kokį pokytį norėtum inicijuoti aukštajame moksle nacionaliniu mastu?

Sieksiu, kad studentui būtų suteikiamos ne tik aukštos kokybės studijos, bet ir aukšto lygio sąlygos studijuoti.

Koks esi už atstovybės ribų? Ką studijuoji? Ką veiki laisvu laiku?

Studijuoju elektros inžinerija. Po atstovybės reikalų daug laiko skiriu studijoms, domiuosi pasaulio energetika. Šiuo metu baiginėju savo bakalauro studijas, magistrantūrą planuoju tęsti elektros energetikos srityje. 

Atstovybėje bendravimo ir socializacijos tikrai netrūksta, bet ir už jos ribų mėgstu pabūti su draugais arba vienas su savimi. Prieš keletą metų atradau pomėgį išeiti į žygius. Dabar su draugais tuo užsiimame karts nuo karto. 

Dar man labai patinka repas, bet labiau lyrinis, kaip J. Cole arba Kendrick Lamar.

Kas yra tavo autoritetas?

Jei reiketų pasirinkti vieną, tai būtų Simon Sinek. Daug nesiplėsiu, būsimiem vadovam ar lyderiam siūlau pažiūrėti jo vaizdo įrašus YouTube.