Preloader

Kasmetinis Lietuvos studentų sąjungos susitikimas įvyko Lietuvos pajūryje

Paskutinį vasaros savaitgalį studentų atstovai ir aukštojo mokslo ekspertai susirinko į LSS Asamblėją. Tai jau tradicija tapęs renginys, kurio metu dalyviai diskutuoja aukštojo mokslo temomis, kalbasi apie studentų problemas, formuoja ateities vizijas ir pozicijas. Asamblėją vainikavo 32-ojo Sąjungos gimtadienio šventė.

Diskusijos apie Sąjungą, studentų balsą ir problemas

Pirmoji Asamblėjos diena prasidėjo nuo Konferencijos, kurios metu patvirtintos finansinė ir veiklos ataskaitos bei pristatytos socialinės dimensijos aukštajame moksle gairės. Konferencijos įrašą galite rasti LSS Facebook paskyroje (tiesioginę transliaciją atliko Livezone).

Penktadienį Asamblėjos dalyviai klausėsi pranešimų, dalyvavo diskusijose, kuriuos skaitė ir moderavo įvairūs svečiai, Sąjungos alumni ir LSS Taryba.

Lietuvos sporto universiteto studentų atstovybės prezidentė Polina Moskaliova vedė diskusiją tema „Ar mums užtenka minimumo?“. Pasak moderatorės, diskusija buvo aktyvi: „Kartu priėjome išvadą, jog būtų keista, jei savanoriškos organizacijos darytų minimumą, nes žmonės prisijungia su noru veikti neatlygintinai. Todėl kiekvieną dieną atstovybėse darome, kiek galime, tačiau tikėtina, kad po metų atsigręžę atgal matysime, jog maksimumo riba pasislinko į priekį, nes mes tobulėjame. Tai ir yra įdomu – nuolat augti, siekiant vis aukštesnių tikslų.“

Diena baigėsi Šventosios paplūdimyje, kur vyko atviros diskusijos su LSS alumni. Nuo LSS istorijos iki konsolidacijų – dalyviai galėjo rinktis, kurios temos, jiems atrodo įdomiausios.

LSS išorinės komunikacijos specialistė Gabrielė Jarošiūnaitė teigia, jog tai buvo naudingas dienos užbaigimas: „Tai mano pirmoji Asamblėja, todėl buvo labai įdomu pasiklausyti Sąjungos alumnų išminties ir patirties. Diskusijos įkvėpė ir leido suprasti, kad LSS nėra tik organizacija, tai didelis būrys atvirų ir nuoširdžiai norinčių padėti žmonių“.

Darbo grupėse – svarbūs klausimai

Šeštadienį dalyviai buvo suskirstyti į 12 darbo grupių, kuriose diskutavo skirtingomis temomis. Jų metu studentai su moderatoriais – ekspertais ruošė informacijos protokolus: siūlymus, grėsmes, ateities planus ir parengė pristatymą. Rezultatai buvo pristatyti viešai visiems, o geriausi pasirodymai apdovanoti renginio rėmėjų prizais.

„Mano darbo grupelė buvo nedidelė, todėl visi turėjo galimybę išreikšti savo nuomonę. Kartu diskutavome apie studijų lankstumą, džiugu matyti, kad studentams ši tema įdomi ir patraukli. Priėjome išvadą, jog reikia siekti, kad studentams lankstumo forma iš tiesų būtų lanksti ir dėl šio tikslo kartais verta apsvarstyti tradicijų atsisakymo“, – pasakoja LSS viceprezidentė Joana Jasilionytė, moderavusi vieną iš šeštadienio grupių.

Darbo grupių rezultatai Sąjungai padeda suformuoti idėjas, išsiaiškinamas studentų požiūris į probleminius klausimus.

Gimtadienio dovana Sąjungai – parama kovojančiai Ukrainai

Šeštadienio vakarą dalyviai ir svečiai leido Šventosios paplūdimyje, kur šventė 32-ąjį LSS gimtadienį ir tradiciškai šoko aplink laužus. Kaip ir kiekvienais metais, organizacijos alumni dovanoja gimtadienio dovaną, kuri jau antrą Asamblėją iš eilės yra parama kovojančiai Ukrainai. Į „Mėlyna ir geltona“ fondą pervesta 1723 eurai.

J. Jasilionytė mano, kad paskutinis vasaros savaitgalis Asamblėjoje yra apie idėjų generavimą ir tikrą studentiškos bendruomenės vienybę: „Asamblėja suteikia platformas, kur studentai gali diskutuoti, semtis patirties, o kartu ir pasijusti bendruomenės dalimi, kai kartu su studentų lyderiais, alumnais, svečiais, aukštojo mokslo ekspertais šokama aplink laužą“.